TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pardus - ETAP SSS

Arçelik etkileşimli tahtalar ile gelen kumandalar ile neler yapılabilr?

Faz 3 Arçelik etkileşimli tahtalarla gelen kumandalarla sunuları ileri geri ilerletebilir veya mause sağ tık, sol tık özelliğini kullanabilirsiniz. Bunun için ekranin dokunmatik özelliğini kapatmanız gerekiyor. Dokunmatik kapali hale gelince bu özellikler aktif oluyor. Dokunmatik ekranı pasif hale getirmek için ekranın ön yüzünde yer alan "dokunmatiği pasif yap" düğmesine dokunmak gerekiyor.

Arçelik tahtalar kilitleniyor, dokunmatik çalışmıyor, fişten çekip kapatmak zorunda kalıyoruz bunula ilgil ne yapabiliriz?

Ekranda bir süre bir şey yapmazsanız TV ünitesi bekleme/tasarruf moduna geçiyor. Etkileşiml tahtalarda bunu kapatmak gerekiyor. Uzaktan kumanda ile Menü düğmesine basın Ekran\Gelişmiş\Ekran Enerji Tasarruf Modu nu Hayır yapın. Kilitlenme sorunu düzelecektir.

Tahtanın parola sormadan açılması nasıl olur ?

Tüm Uygulamalar > Ayarlar > Sistem Ayarları > Giriş Ekranı seçeneğine girilir.

Kullanılabilirlik sekmesine tıklayın.

Sol bölümden "Otomatik girişi etkinleştir" kutucuğunun işaretlenir.

Alttan kullanıcı kısmında "ogretmen" kullanıcısı seçilir.

Yan tarafta "Parolasız girişi etkinleştir" seçeneği işaretli değilse işaretlenir ve listeden "ogretmen" kutucuğu işaretlenir. alttan "uygula" butonuna tıklanır.

 Etap admin şifresi soracaktır. Etap admin yönetici şifresi girilerek ayarlar kaydedilir.

Tahta bundan sonra parola sormadan direk öğretmen oturumundan açılır.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.