TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EBA Canlı Ders Dökümanlar

27 Ağustos Perşemebe (saat 9:30 ilkokullar ve 11.30 ortaokullar) ve 28 Ağustos Cuma (saat 9.30 liseler) günleri yapılmış olan "Uzaktan Eğitimde EBA ve EBA Canlı Ders Kullanımı Eğitimi" nde yapılan sunum aşağıdadır.

 >>> Uzaktan Eğitimde EBA ve EBA Canlı Ders Kullanımı Eğitim <<<

 

EBA Canlı Sınıf özelliğimizi açılmıştır. Ülke genelinde 8. Sınıf, lise hazırlık sınıfı ve 12. Sınıf öğrencileri ve öğretmenlerimiz bu özellikten faydalanabilecekler. Bu süreçte EBA Canlı Sınıf oluşturma yetkisi okul müdürleri ve müdür yardımcılarındadır. Okul müdürleri ve müdür yardımcıları EBA'ya kendi hesapları ile giriş yaptıklarında sol menüde Canlı Ders butonuna bastıklarında kendi okullarında yer alan ilgili sınıflar ve öğretmenler için canlı ders atayabileceklerdir. Kaliteli ve verimli bir deneyim yaşanması için her okulun canlı ders yapabileceği saatler farklıdır. Okul müdürleri ve müdür yardımcıları kendi ekranlarında görecekleri saatler için canlı ders oluşturabilirler. Okul müdür ve müdür yardımcıları tarafından atanan canlı derslerin süresi geldiğinde canlı dersin atandığı öğretmenin dersi başlatmasıyla canlı ders başlar ve öğrenciler derse katılabilir. Canlı Sınıf özelliği ile ilgili sık sorulan soruların cevapları http://www.eba.gov.tr/yardim-sss/ sayfasından yayınlanmıştır. Ayrıntılı bilgilendirme için ise EBA Mesleki Gelişim Alanında yer alan "EBA ile Uzaktan Eğitim" ve "EBA Akademik Destek ile Uzaktan Eğitim" kurslarından faydalanabilir. 
EBA Canlı Ders özelliğinin kullanılabilmesi için;
o    Windows yüklü cihazlarda Windows 8.0 veya üzeri bir sürüm kullanılıyor olmalıdır.
o    Mobil cihazlarda; Ios ve Ipad'te 11.0 veya üzeri, Android'lerde ise 5.0 veya üzeri bir sürüm kullanılıyor olmalıdır.
o    Mobil uygulamalar güncellenmiş olmalıdır.
EBA Canlı Ders sırasında öğrencilerin kameraları kapalı olmalıdır. Ders başladığında öğrencilerin kameraları otomatik olarak kapalı gelmektedir. Öğrencilerin kameralarını açmaları için öğretmen tarafından yetki verilebilir.

 

>>> Canlı Ders Resmi Yazı <<<

>>> Canlı Ders Genel Yardım Dosyası <<<

>>> Canlı Ders Öğretmen Yardım <<<<

>>> Canlı Ders Öğrenci Yardım <<<

>>> Canlı Ders Ortaokul Öğrenci Girişi <<<

>>> Canlı Ders Lise Öğrenci Girişi <<<

>>> Canlı Ders Hataları ve Çözümleri <<<

 

 Koronavirüs sebebiyle 23 Mart 2020 Pazartesi gününden itibaren EBA üzerinden uzaktan eğitimler yapılacaktır. 

·         Uzaktan eğitim sürecimizde TV yayını üzerinden ders anlatımları olacaktır. Bu anlatımların tekrarları hem TV'den hem de EBA'dan yayınlanacaktır. Okullar açıldığında ise telafi eğitimleri yapılacaktır. Uzaktan eğitim öğrencilerimizin okuldan tamamen soğumaması içindir ve zorunluluk söz konusu değildir. Öğrenci ve öğretmenlerimizin EBA kullanımlarının takibinin yapılacağı, EBA kullanımına bakılarak kullanıcılar hakkında işlem yapılacağı gibi durumlar söz konusu değildir. Lütfen böyle söylemlere itibar etmeyiniz. Öğrenci ve öğretmenlerimiz bilmelidir ki bu süreçte her zaman farklı alternatifler olacaktır. Gerekli bilgilendirmeler için 4440632 arayabilir ya da www.eba.gov.tr adresini takip edebilirsiniz. Pazartesi her şeyin eksiksiz olabilmesi için EBA ya ilk günlerin yoğunluğunu alternatif kanallara yaymamız gerekiyor. Uzaktan eğitimi takip edecek öğrencileri önce EBA TV kanallarına yönlendirilmelidir. Sonrasında ikinci seçenek olarak veya ders tekrarlarında EBA kullanılmalıdır.

·         Öğrencileriin. öğretenlerin ve Velilerin EBA şifre oluşturmaları, EBA'ya giriş yöntemleri ve kullanımları ile ilgili belge ve bilgiler aşağıdadır.

 

 

>>> EBA TV Uzaktan Eğitim (İlkokul,Ortaokul,LİSE) Haftalık Ders Programları <<<  

>>> EBA TV Ders Yayını Hakkında <<<

 >>> Öğretmen, Öğrenci ve Veliler için EBA Kullanım Simülasyonları <<<

>>> Ücretsiz mobil internet erişimi hakkında <<<

>>> Operatörlerin EBA Erişim Tarifeleri Hakkında Duyuruları <<<

>>> Öğrenci Şifre Oluşturma Adımları <<<

>>> Öğretmenlerin Öğrencilere Şifre Tanımlaması <<<

>>> EBA Yardım Merkezi  (Öğrenci / Öğretmen / Veli)<<<

 

Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Veli Sistemi

 Öğrencilerin EBA üzerinden kendilerine şifre tanımlama işlemleri

 

Öğretmenlerin EBA üzerinden öğrencilere şifre tanımlama işlemleri

 

Velilerin EBA üzerinden öğrencilere şifre tanımlama işlemleri.

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.