TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU İl Genelindeki Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

Yeni Eğitim-Öğretim Yılında Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU İl Genelindeki Okul Müdürleriyle Bir Araya Geldi

   Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU'nun başkanlığında Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ve il genelindeki tüm okul müdürleriyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Akçaabat Şehit Samet Uslu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının hayırlı bir şekilde başlamasını temenni eden Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU " Bu toplantı ile 2019-2020 eğitim öğretim yılı ilimizde izleyeceğimiz yolu hep beraber belirleyecek, güçlü ve zayıf yönlerimizi hep birlikte görecek; alınması icap eden tedbirlerin, yapılması gereken iş ve işlemlerin, ivedilikle hayata geçirilmesi hususundaki talimatlarımızı paylaşacağız.

Kıymetli Müdürlerim,

Kısa bir süre önce ülkemizde TEKNOFEST rüzgârı esti. Hepimiz hayranlıkla takip ettik, geleceğimiz adına gururlandık. Oradaki öğrencilerimizin her birinin yanında, ufuklarını açan, onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi gördük. Özetle ülkemizin mucitlerini yetiştirenler de katma değer oranı yüksek üretimler yapacak mühendislerimizi yetiştirenler de öğretmenlerimiz, yani sizlersiniz. Milli eğitimde istediğimiz düzeye ulaşmadan bizim ilk on ekonomi içerisinde olmamız çok zor hatta mümkün değildir. Bu saikle bizler, bu ülkenin en çok çalışanları olmalıyız. Bu meyanda sizlerden beklentimiz çok yüksek.

Öğrencilerinizi, öğretmenlerinizi, hülasaten tüm personelinizi güler yüzle, tatlı dille karşılayın her sabah. Sizler ve öğretmenlerimiz, kılık kıyafetlerinizle, davranışlarınızla, duruşunuzla ve konuşmalarınızla evlatlarımıza rol-model olduğunuzu unutmayınız.

Okullarınızın güvenlik kamerası ve alarm sistemlerini gözden geçiriniz ve bu sistemlerin çalışır halde olmalarını yıl boyu sağlayınız. Okul servis hizmetleri ile okul kantin hizmetlerini yürüten kişi ve kurumlarla ilgili iş ve işlemlerinizi mutlak surette ilgili yönetmelik ve yönerge hükümleri doğrultusunda yapınız. Bu hükümler dışında yapacağınız her türlü iş ve işlemin yasal olmadığını bilmelisiniz. Bu hizmetleri yürüten kişilerin adli sicil kayıtları ile psiko-sosyal sağlık raporlarının uygunluğuna özen gösteriniz. Okul servislerinde ve kantinlerde başıboş, gelişigüzel kişilerin çalıştırılmasına asla müsaade etmeyin. Onların ahlaki tutum ve davranışlarını sürekli gözlem altında tutup gerektiğinde yaptırım uygulayın. Onlara, en nadide varlıklarımızı emanet ettiğimizi unutmayın.

Okul kantinlerinin hijyenik olmasına, kantinlerde satılması uygun olan ürünlerin satışının yapılmasına dikkat ediniz. Ayrıca okullarınızda bulunan su depolarının temizliğinin yapılması da sağlığa uygunluk açısından büyük önem arz ediyor. Yavrularımızın enfeksiyon kapıp rahatsızlanmamaları için su depolarının temizlik işlemlerini de derhal yaptırınız.

Okulunuzun güvenli okula dönüşmesini sağlayacak okul içi tedbirlere ek olarak okul çevresine ilişkin tedbirleri de almakla yükümlüsünüz. Okul giriş-çıkış saatlerinde okul giriş kapısında okul polislerine yardımcı olmak adına nöbetçi öğretmenlerinizle birlikte sizler de bulununuz. Okul çevresine gelen ve öğrencilerinizi rahatsız eden şahısları emniyet personeline bildiriniz. Okul çevresinde şayet metruk bina bulunuyorsa mutlaka belediyeye ve emniyete ivedilikle bildiriniz. Uyuşturucu madde satışı ve kullanımı ile ilgili son derece dikkatli olmalısınız. Birinci amacımız, öğrencilerimizin uyuşturucu madde ile hiçbir şekilde tanışmamasıdır. İkincisi, uyuşturucu maddenin bırakın okulun içi ve çevresi, semtinize dahi uğramamasıdır. Bunun için öğrencilerinizle, velilerinizle, rehber öğretmenlerinizle, narkotik ve toplum destekli polislerimizle, muhtarlarımızla irtibatlı bir biçimde çalışınız. En küçük bir veriyi dahi göz ardı etmeyiniz. Zira gözden ırak tuttuğumuz, önemsemediğimiz bir durum telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğurabilir.

Tüm bunları yaparken ilimizdeki bütün müdürlüklerimizin kapılarının sizlere her an açık olduğunu da bilmenizi isterim. Hepsi çocuklarımız için, eğitim-öğretim için hizmete amadedirler. Yeter ki sizler talep edin. 

Bu vesile ile yapacağınız tüm çalışmalarda hepinize şimdiden kolaylıklar ve başarılar diliyorum. 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ülkemize, milletimize, güzel Trabzon'umuza hayırlı olmasını temenni ediyor; sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum." Dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ise, ilimizdeki tüm okul ve kurum müdürlerine hitaben şunları söyledi:

 "2019-2020 eğitim-öğretim yılı öncesi, eğitim hazırlıklarını burada müzakere etmek üzere toplanmış bulunuyoruz. Bu vesile ile hazirunu hürmetle, saygıyla selamlıyorum. Toplantımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ulusal sınavlarda ilimize sağlamış olduğunuz bu başarıda emeği olan özellikle öğretmen arkadaşlarıma bu vesileyle çok teşekkür ediyorum. Sadece akademik başarıda değil, çocuklarımızın yeteneklerini ve kişiliklerini geliştirme noktasında önemli etkisi olduğuna inandığımız sosyal sorumluluk projeleri olsun, Robotik Kodlama projeleri olsun, sportif alanda, sosyal alanda, kültürel alandaki okullarımızdaki etkinlikler noktasında bundan önceki yıllara nazaran başarı çıtamızı çok yükseklere çıkarma noktasında ciddi emekleri var. Bundan dolayı başta koordinatör olarak kurum müdürlerimize ve bu çocuklarımızın ellerinden tutarak bu faaliyetleri gerçekleştiren öğretmen arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. 2019-2020 eğitim-öğretim yılına iyi bir başlangıç yapabilmemiz lazım. Geçen sene yaptığımız başarının üstüne koymamız lazım. Yeni eğitim-öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, başarılar diliyor, saygılar sunuyorum." dedi.

08-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-201908-11-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.