TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZI-YORUM V.FELSEFİ DENEME YAZMA YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI, ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

YAZI-YORUM V.FELSEFİ DENEME YAZMA YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI, ÖĞRENCİLERE ÖDÜLLERİ TAKDİM EDİLDİ

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akçaabat Belediyesi ve ANADER arasında düzenlenen protokol ile bu yıl Sezai Karakoç anısına beşincisi düzenlenen YAZI-YORUM felsefi deneme yazma yarışmasının ödülleri dereceye giren öğrencilerimize takdim edildi.

İlk aşaması çevrim içi olarak 3 Mart'ta yapılan yarışmada bu aşamayı geçen öğrencilerimiz 21 Nisan'da ikinci aşamayı yüz yüze yarışarak gerçekleştirdiler.

Dereceye giren öğrencilerimize ödülleri Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde yapılan program ile takdim edildi.

Programa katılan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu öğrencilere seslenerek "Her şeyden önce güzel yazmanın önemine inanmak, buna istek duymak gerekir. Bir kişi başlangıçta karşılaştığı güçlükleri yenebilir, zaman zaman yaptığı yanlışlardan kurtulabilir. Yeter ki düzgün yazmaya çaba ve özen göstersin. Önemli olan, hayatta karşılaşılan engelleri aşmaya çalışmak ve aşmaktır."

"Bugün bizler burada Büyük Yazar ve şair, düşünce adamı Sezai KARAKOÇ anısına düzenlenen felsefe ve deneme gibi çok önemli bir konuyu bir araya getirebilmiş çok değerli öğrencilerimizi ödüllendirmek için toplandık ama aslında bizler burada bilgiye değer vereni, onu nasıl kullanması ve ifade edilmesi gerektiğini bilen insanları ödüllendireceğiz. Bu bakımdan buradaki gençlerimiz çok değerli bir görevi yerine getirdiler. Yorum yapmayı, düşünmeyi ve onu doğru bir şekilde anlatmayı başardılar. Onları bu anlamda gönülden tebrik ediyorum." dedi.

Programın devamında öğrencilerimize ödüllerini takdim eden Müdürümüz, öğrencilerle toplu fotoğraf çekimini gerçekleştirdikten sonra salondan ayırıldı.

Yarışmamızda dereceye giren öğrencilerimizin listesini Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge bölümü internet sitesinden inceleyebilirsiniz.

24-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-202224-05-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.