TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU'nun Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş (LGS) Sınavı Mesajı

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU'nun Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına Giriş (LGS) Sınavı Mesajı

Değerli Velilerimiz,

Sevgili Öğrenciler,

Öncelikle, 20 Haziran 2020 Cumartesi günüyapılacak olan "Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav (LGS)" ile ilgiliTrabzon ilimizde her türlü sağlık ve güvenlik tedbirinin alındığını belirtmenin huzuru ve mutluluğu içinde hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Bildiğiniz üzere devletimiz,  Çin'in Wuhan eyaletinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle birçok ülkeden daha erken davranıp sağlık tedbirlerini hiç vakit kaybetmeden en üst seviyeye çıkararak salgının önlenmesi adına oldukça önemli adımlar atmıştır. Nitekim Türkiye Cumhuriyeti olarak tüm çevrelerce dünyada bu konuda örnek gösteriliyor oluşumuz, salgın sürecindeki başarımızın en temel göstergesi olarak göze çarpmaktadır. Bu meşakkatli zamanlarda, malum salgın sebebiyle, alıştığımız düzenin dışında hareket etmemizin gerekliliği ve mevcut alışkanlıklarımızdan bir süreliğine vazgeçmemizin lüzumu herkesçe görülmüştür ve önem arz emektedir.  Okullarımızın kapandığı ilk andan itibaren Bakanlığımızca titizlikle yürütülen "Uzaktan Eğitim Programı"na evlerinde destek olan siz değerli velilerimize, dersleri büyük bir sabırla ve gayretle takip eden sevgili öğrencilerimize ve zorunluluktan ziyade sorumluluk bilinciyle hareket eden kıymetli öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum. Biliyoruz ki devletleri ayakta tutan yegâne güç insandır ve hiçbir şey insan sağlığından daha mühim değildir. Bu vesileyle geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı bu zorlu süreçte her türlü tehlikeden uzak tutmak ve onları gözümüz gibi koruyup sakınmak devletimizin en aslî görevidir.

Değerli Velilerimiz,

Devletimizin salgın sürecini yürütmedeki başarısından yola çıkarak ilimizde de aldığımız tedbirlerle çocuklarımızın bu sınavı en güzel ve sağlıklı koşullarda atlatacağını özellikle belirtmek isterim. Lütfen müsterih olunuz. Sınav yapılacak tüm okullarımızın ve sınıflarımızın dezenfekte edildiğini, bina görevlilerimizin siperlik, maske ve eldiven ile öğrencilerimizi karşılayacağını, sınav salonlarının sosyal mesafe kurallarına uygun olacak şekilde düzenlendiğini ve salon görevlilerimizin her türlü sağlık önlemini aldığını unutmayınız. Sizlerden ricamız, çocuklarımızı sınav için okullarımıza götürüp getirirken maske takmanız ve sosyal mesafe kurallarına riayet etmeniz yolundadır. Sizlere, her daim çocuklarımızın yanında olduğunuz için teşekkür ediyorum.

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bu zorlu sürecin başkahramanı şüphesiz sizsiniz. Sabrınız ve gayretiniz her türlü takdire şayandır. İçinde bulunduğumuz zorunlu koşullar sizi olumsuz etkilemiş olabilir ancak bilmenizi isterim ki sizin sağlığınız, varlığınız ve mutluluğunuz bizim için en elzem değerdir. Sizler de rahat olunuz. Sınav gününde sizin için her türlü sağlık tedbirinin ve emniyetinin alınmış olduğunu biliniz. Sizinle övünüp gurur duyduğumuzu ve geleceğimize sizler sayesinde güvenle baktığımızı asla unutmayınız.

Hepinize muvaffakiyetler diliyor, sevgilerimi sunuyorum. Sizleri tüm kalbimle selamlıyorum. 

                                                                                                                                                                                                             İsmail USTAOĞLU

                                                                                                                                                                                                                                         Vali

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.