TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ, KARİYER GÜNLERİ'NDE ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

VALİMİZ, KARİYER GÜNLERİ'NDE ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

VALİMİZ, KARİYER GÜNLERİ'NDE ÖĞRENCİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİ

             Valimiz İsmail Ustaoğlu, Müdürlüğümüz Kariyer Günleri kapsamında düzenlenen söyleşiye katılarak Mahmut Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.

         "Öğrencilerimize Ufuk Açacak Bir Proje Daha: Kariyer Günleri"

    Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen ilimiz merkez ve ilçelerimizdeki çeşitli okullara öğrencilerimizin örnek kişilerle bir araya gelmesini amaçlayan Kariyer Günleri Programı kapsamında ilk olarak Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu Mahmur Celaleddin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz ile bir araya ageldi.

     Sayın Valimiz ile birlikte Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun da katıldığı söyleşi programında okulumuzun öğrencileri Valimize eğitim hayatı ve çalışmaları hakkında sorular yönelttiler. Sayın Valimiz de öğrencilere yol gösterecek örnek çalışmalarını anlatarak onların ufkunu açtı.

         "Okumanın önemi konusunda örnek olmaya çalıştım. Bundan sonra da devam edeceğim."

         Programda öğrencilere kendi hayatından kesitler sunan Valimiz " Batı Karadeniz'in yeşil ve güzel bir kenti olan Düzce'de doğdum. İlkokulu köyümde, orta ve lise öğrenimimi Düzce'de tamamladım. Üniversite eğitimimden sonra da ülkemizin çeşitli yerlerinde göreve geldim. Son olarak da yine Karadeniz'in yeşil ve güzel bir şehrinde, Trabzon'da Valilik görevi bana nasip oldu. Evet bu sefer Karadeniz'in doğusu görev yerimiz oldu ama bizim için ülkemizin doğusu, batısı değişmez her yerde görevimizi en iyi şekilde icra etmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Karadeniz'in doğasında olan tüm zorluklara rağmen yılmadan çalışmaya devam etmek ve vazgeçmemek bir Karadenizli olarak kendimle ilgili söyleyebileceğim özelliğimdir. Ayrıca küçük yaşlarımdan itibaren okumayı her zaman çok sevdim. Tüm hayatım boyunca da kendimi bu anlamda mümkün olduğu kadar geliştirmeye çalıştım. Görev yaptığım her konumda çevremdeki insanlara okumanın önemi konusunda örnek olmaya çalıştım. Bundan sonra da devam edeceğim." Diyerek öğrencilerimize okuma ve çalışmanın hayattaki önemi üzerinde durarak öğrencilerimize gelecek hayatlarına dair yol haritalarında yardımcı oldu.

        Sayın Valimiz, öğrencilerle yapmış oldukları bu keyifli sohbetten sonra özellikle Müdürümüzün şehrimiz için büyük bir kazanç olduğunu ve çalışmaları ile şehrimizin adını duyurmayı başardığını belirterek bu güzel etkinlikte de öğrencilerle bir araya gelme fırsatını sağladıkları için kendilerine teşekkür etti. Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu da Sayın Valimize ilimiz adına yaptığımız tüm çalışmalarda bizleri her daim destekleri için ve bu güzel etkinlikte de yine yanımızda olduğu ve bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkürlerini iletti.

         Programın devamında Sayın Valimiz okulun öğretmen ve idarecileri ile Öğretmenler Odası'nda bir süre sohbet ederek öğretmenlerimizin çalışmalarını dinledi. Ardından öğretmen ve öğrencilerimizle hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldılar.

12-10-202212-10-202212-10-202212-10-202212-10-2022

  

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.