TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİMİZ İSMAİL USTAOĞLU VE MÜDÜRÜMÜZ; OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ İLE ATA ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİLER

VALİMİZ İSMAİL USTAOĞLU VE MÜDÜRÜMÜZ; OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ İLE ATA ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİLER

VALİMİZ İSMAİL USTAOĞLU VE MÜDÜRÜMÜZ; OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ İLE ATA ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİLER

            Müdürlüğümüzce yürütülen OKURSUZ KÜTÜPHANE KALMASIN PROJESİ geçen yılın, şehrin iklimini değiştiren en önemli eğitim projelerinden biriydi. Müdürümüz, Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun kitaplarla olan yolculuğunu sahaya indirmesi ve sahayı Kitaplarla Yürüten Müdür olması, okullarda, sınıflarda, şehirde ciddi bir sinerji oluşturmuştu. Çocukların sırtlandığı, öğretmenlerin kol kanat olduğu projeyi, okullardaki özel buluşma ve ziyaretlerle yapılan etkinlikleri yakinen takip etmekle bizzat içinde bulunarak tüm incelikleriyle büyüten Müdürümüz: "Yine birlikte kitaplar okuyacağız." diyerek öğrencilere yeni eğitim öğretim yılına giriş mesajı vermişti. Bugün de Sayın Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu'yla yeni dönemin başlangıcını Ata Ortaokulundan, yeni kurulan kütüphanenin ve hazırlanan bir dizi etkinliğin içinden yaptılar.

              "Kütüphaneleri Nefessiz Bırakmayacağız"

         Valimiz İsmail Ustaoğlu, Ata Ortaokuluna kazandırılan kütüphanede çocuklarla bir araya gelerek onlarla kitaplar üzerine sohbet etti, yaptıkları kitap kapağı tasarımlarından birine "Okur/Yazar/Yaşar'' adını verdi. Kütüphanelerin nefesinin çocuklar olduğunu ifade eden Valimiz: Bizler nesiller arasındaki köprüleri kitaplarla kuran, maddi ve manevi mirasını kütüphanelerle yürüten bir milletiz. Sizler de geleceğinizi kitaplarla şekillendirecek ve bu güzel mekânları nefessiz bırakmayacaksınız, dedi.

            Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu da şehirdeki kitap okuma oranının artışına dikkat çekerek: Geçen yıl 680 bin olan kitap sayısının bu yıl itibariyle bir milyon üç yüz seksen bine yükseldiğini ifade etti ve "okumak bir vatandaşlık sorumluluğudur." dedi. Okuryazar buluşmaları, paneller, söyleşiler, sergiler, yarışmalar, okur yazı etkinlikleri, okur resim etkinlikleri, fotoğraf, slogan tasarım, sahne etkinlikleri vb. çalışmaların bu yıl da zenginleştirilerek sürdürüleceğini, bu anlamda sahayı donatanların öğretmenler olduğunu ve her durumda onların heyecanına eklenmekten gurur duyduğunu dile getiren Müdürümüz, Trabzon, başta Sayın Valimiz de olmak üzere bu projeyi içtenlikle sahiplenerek kitapların dünyasını kendi dünyasına aldı. Gittiğimiz her okulda idareci makamında değil kütüphanelerde ağırlandık. Kütüphanelerimizdeki sessizlik bozularak çocuklarımız yaptıkları etkinlikler yoluyla kitaplarla dile geldi. Uzun vadede bunun ürünlerini almaya devam edeceğiz. Ve bu yıl da "Kütüphaneler Mektebimiz, Kitaplar Öğretmenimiz Olacak'' şeklinde konuştu.  

          Bu yıl da derdi okumak ve okutmak olan bir takım ruhuyla hareket edeceklerini ifade eden Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu: Bilimde, sanatta, kültürel devamlılıkta, değerlerimizi hayatla buluşturma ve çoğaltma noktasında kitaplar önderimizdir. Velilerimizle, öğrencimiz, öğretmenimizle kütüphanelerimizin yüzünü güldürmeye, kitapları rehber edinmeye hep birlikte devam edeceğiz. Bir an evvel yeni etkinliklerde buluşma heyecanı ve umudunu dile getiren Müdürümüz, bu heyecanı diri tutan tüm öğretmenlerine teşekkür etti ve ''GELECEK KİTAPLARLA GELECEK'' dedi.

               Ardından okul kütüphanesini Vali Bey ile birlikte inceleyerek okuldan ayrıldılar.  

 

06-10-202206-10-202206-10-202206-10-2022

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.