TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

VALİLİĞİMİZDE PROTOKOL TÖRENİ DÜZENLENDİ

VALİLİĞİMİZDE PROTOKOL TÖRENİ DÜZENLENDİ

Köprübaşı ilçemizde yapılacak olan anaokulu protokolü, Valiliğimizde düzenlenen törenle imzalandı.

Törene Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU , Aydın Valisi Sayın Hüseyin AKSOY, Müdürümüz Hızır AKTAŞ , Köprübaşı Hatice-Aslan Aksoy Anaokulu Yaptırma, Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Hasibe USTA ve dernek yöneticileri katıldı.

Anaokulu, Köprübaşı Hatice-Aslan Aksoy Anaokulu Yaptırma, Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Köprübaşı Gündoğan Mahallesi'nde mülkiyeti maliye hazinesine kayıtlı arazide 2 katlı olarak inşa edilecek ve 2 derslikli olacak.

Valimimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, "Hayırseverlerimize böyle anlamlı bir yatırımı hayata geçirecekleri için çok teşekkür ediyorum. Okulumuzda ülkemizin geleceği evlatlarımız yetişecektir. Okulumuzun yapımına katkısı olanların Allah hayırlarını kabul etsin. Kendilerine hayırlı ömürler diliyorum." dedi.

Aydın Sayın Valisi Hüseyin AKSOY'da, bir süre önce vefat eden babaları Aslan Aksoy'un adını yaşatmak için böyle ailece bir hayır yapmayı uygun gördüklerini ifade ederek, "Bir vali olarak bu zamana kadar hep hayırseverlerimizle protokoller imzaladık. Ancak bugün protokolün hayırsever tarafında bulunmak ayrı bir heyecan oldu. Bundan çok büyük mutluluk duyduk. Annemize danışarak ailece aldığımız bu kararla babamızın ve annemizin adını bu vesile ile yaşatmayı düşündük. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

1.190 metrekarelik bir arsa üzerine kurulacak olan anaokulunun 1 yıl içinde bitirilmesi planlanıyor.

18-05-202118-05-202118-05-202118-05-2021

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.