TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÜCRETSİZ YARDIMCI KAYNAK KİTAPLARIN DAĞITIMINA BAŞLANDI

ÜCRETSİZ YARDIMCI KAYNAK KİTAPLARIN DAĞITIMINA BAŞLANDI

                  Okulların ve velilerin en büyük sorunu olan yardımcı kaynak kitapların, bu yıl Bakanlığımız tarafından öğrencilere ücretsiz dağıtımına başlandı.

            Bakanlığımız 2003 yılından beri ücretsiz kitap dağıtımının ardından eğitimde kaliteyi arttırmak ve fırsat eşitliği sağlamak amacıyla bu yıl da ilk defa ücretsiz yardımcı kaynak kitapların tüm ülkede olduğu gibi Trabzon'da da öğrencilere dağıtılarak okulların ve velilerin rahat bir nefes almalarını sağladı.

            2. sınıftan 12. sınıfa kadar her kademedeki öğrenciye yaklaşık 100 milyon kitap dağıtımına tüm illerde başlandı. Bu kapsamda Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun katılımı ile 850 bin 174 adet yardımcı kaynak kitabın dağıtımı yapıldı. Öğrencilere bizzat kitap dağıtan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, "2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamış olduğu 12 Eylül tarihinde tüm çocuklarımızın masalarında sadece ders kitapları değil, aynı zamanda yardımcı kaynaklar da hazır olacak. Milli Eğitim Bakanlığımız okullarımızın ihtiyacını karşılama ve yavrularımızın ve gençlerimizin nitelikli eğitime erişmeleri için tüm imkânlarını seferber ediyor. 2. sınıftan 12. sınıfa kadar her kademedeki öğrencimize 5 ile 20 arasında yardımcı kaynak kitap dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Yardımcı kaynak kitaplarımız şimdiden öğrencilerimizin masalarında hazır halde onları bekliyor. 12. sınıfta bir öğrencimiz yaklaşık 20 adet kaynak kitaba sahip olacak. Bu da öğrencilerimiz için soru çözme noktasında önemli bir kazanım olacaktır." şeklinde konuştu.

            Kaynak kitapların içeriğinde çalışma soruları, örnek sorular, etkileşimli sorular, tekrar testleri, LGS örnek soru kitapçığı ve YKS'ye yönelik TYT, AYT ve YDT örnek soru kitapçıkları yer almaktadır.

 

24-08-202224-08-202224-08-202224-08-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.