TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATILDI

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus Akreditasyonu kapsamında yurt dışına gidecek eğitimciler, İngilizce dil eğitimi için yeniden üniversite sıralarında!    
TÜRKİYE'DE BİR İLKE İMZA ATILDI

Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen Erasmus Akreditasyonu kapsamında 27 Ocak 2022 tarihinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Trabzon Üniversitesi arasında "Trabzon Erasmus Akreditasyonu Yabancı Dil ve Kültür Programı Projesi" protokolü imzalandı.

Bu protokol kapsamında ilki gerçekleştirilecek olan İngilizce ve Kültür Eğitimi Kursu Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, Trabzon Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Atilla ÇİMER, Trabzon Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Servet ÇELİK ve Trabzon Üniversitesi Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Hikmet YAZICI'nın  katılımlarıyla Trabzon Üniversitesi'nde bir açılış töreni gerçekleştirildi.

Türkiye'de bir ilk olan bu projede, her yıl Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus Akreditasyonu konsorsiyum üyesi kurumlarındaki çok sayıda idareci ve öğretmenin yurt dışı faaliyetlerine katılmadan önce İngilizce dil ve kültürler arası iletişim becerilerinin geliştirilmesi ve bu çerçevede katılımcıların yurt dışı faaliyetlerinden en verimli şekilde faydalanabilmeleri amaçlanmaktadır.

Trabzon Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda görev yapan akademisyenler tarafından yürütülecek olan ve haftada 3 gün 10'ar saatten toplamda 120 saatlik (A1 Düzeyinde)  eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar sertifikalarını alarak yurt dışı eğitim faaliyetlerine katılabileceklerdir.

7 yıl devam edecek olan bu projeden, 2021 Erasmus Akreditasyonu kapsamında bu yıl 8 ilçeden (Akçaabat, Araklı, Beşikdüzü, Maçka, Ortahisar, Of, Yomra)  21 farklı okulda görev yapan toplamda 70 idareci ve öğretmen faydalanacaktır.

16-04-202216-04-202216-04-202216-04-202216-04-202216-04-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.