TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE'DE BİR İLK ve YİNE TRABZON'DA SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR SLOGANI İLE "BİSİKLET SÜRMEYİ BİLMEYEN KALMASIN" PROJESİ

TÜRKİYE'DE BİR İLK ve YİNE TRABZON'DA SAĞLIK İÇİN PEDAL ÇEVİR SLOGANI İLE

Türkiye'de ilk olarak Müdürlüğümüzün de destekleri ile Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni tarafından Sağlık İçin Pedal Çevir sloganı ile "Bisiklet Sürmeyi Bilmeyen Kalmasın" Projesi başlatıldı.

Proje kapsamında okulda öğrencilerin bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişmelerine katkı sunmak amacıyla proje uygulanmaya başlandı.                      

 "Sağlıklı Nesiller Sporla Gelecek" sloganı ile genç neslin spora ve sağlıklı yaşama önem vermesi için oluşturulan projede Dernekpazarı Atatürk Ortaokulu Beden Eğitimi derslerinde her türlü güvenlik önlemleri alınarak (kask, dirseklik, dizlik) okul bahçesinde belirlenen alanlarda bisiklet sürmeyi bilenlere güvenli sürüş eğitimi, bilmeyenlere ise sürüş eğitimi verilerek okuldaki bütün öğrencilerin bu etkinliğe katılması amaçlandı.

Projeye destek vermek amacıyla Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU da okulu ziyaret ederek öğrenciler ile birlikte bisiklet sürdü. FETTAHOĞLU, öğrencilerin özellikle spor alanındaki çalışmalara yönelmelerinde örnek olmanın önemi üzerinde durdu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak da projenin tüm okullarda yaygınlaşması için gereken tüm çalışmaların yapılacağını söyleyerek projenin gelişmesinde büyük katkı sağlayan Dernekpazarı Kaymakamlığına ve Belediye Başkanlığına teşekkür ettiğini belirtti.

24-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.