TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Turkcell Zekâ Gücü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı”nın Açılışı İçin İlimizi Ziyaret Eden Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER, Açılış Öncesi Bir Toplantı Gerçekleştirdi

 “Turkcell Zekâ Gücü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı”nın Açılışı İçin İlimizi Ziyaret Eden Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER, Açılış Öncesi Bir Toplantı Gerçekleştirdi

Turkcell Zekâ Gücü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı”nın açılışı için ilimizi ziyaret eden Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER, açılış öncesi İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, milli eğitim müdür yardımcılarımız ve ilçe milli eğitim müdürlerimizle bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Bakan Yardımcımız Sayın İbrahim ER’e toplantıda, ilimizdeki eğitim çalışmaları ve proje faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.

Sayın Bakan Yardımcımız, yapılan çalışmaların nitelikli çalışmalar olduğunu belirterek, “Trabzon, eğitim noktasında Türkiye ortalamasının çok üzerinde. Bakanlığımızın 17/12/2018 tarihinde yayımladığı, 2018 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) öğrenci performans raporuna göre Trabzon, genel puan sıralamasında Türkiye birincisi oldu. Bu vesileyle başta İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ olmak üzere, il milli eğitim müdür yardımcılarımızı, ilçe milli eğitim müdürlerimizi, okul müdürlerimizi, öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyorum.

Bu başarı üzerinize büyük bir sorumluluk yüklemiştir. Gelinen bu noktanın daha güzel verilerle sürdürülmesi gayretinde olmanızı bekliyoruz.” dedi.

Müdürümüz Hızır AKTAŞ ise yaptığı konuşmada, “Öncelikle zat-ı âlilerinizi, dört bin yıllık kadim tarihi, yeşille mavinin kucaklaştığı eşsiz tabiatı, kültür, sanat ve sporun pınarı, şehzadeler şehri güzel Trabzon’umuzda ağırlamaktan büyük onur duyduğumuzu ifade ediyor, şahsım ve tüm eğitim camiamız adına en derin saygı ve şükranlarımızı arz ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, Sayın Bakanımızın bizlerle paylaştığı ve sadece eğitim camiamızda değil, toplumun tüm katmanlarında büyük karşılık bulan “2023 Eğitim Vizyonu” yeni bir başlangıcı, yeni bir heyecanı ve oluşumu ifade etmektedir.

Zengin bir medeniyet birikimini temsil eden, dünyada ve münhasıran coğrafyasında liderlik libasını giyinmiş, genç ve dinamik nüfusa sahip, geleceğe dair idealleri ve iddiaları olan ülkemizin hedeflerine ulaşması, nesillerini nitelikli bir eğitim-öğretim sistemiyle buluşturmasına bağlıdır.

Bizler, Trabzon ili olarak “2023 Eğitim Vizyon Belgesi”ni yakinen inceleyip, felsefesini ve şifrelerini çözerek, tüm birimlerimizce eşgüdümlü bir şekilde,  Bakanlığımızın öngördüğü yol haritası doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmekte; yavrularımızı yeni dünya koşullarına, yeni bir anlayışla hazırlamanın gayreti içerisinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. 

Çocuklarımızı, sadece akademik bilgi ve becerilerle donatmıyor aynı zamanda medeniyetimizin kavi ve kadim değerleriyle de bezeyip mükellef bir şekilde yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda yerel, ulusal ve küresel düzeyde birçok projemiz uygulanmaya devam etmekte, tecrübeli ve dinamik AR-GE birimimiz tarafından ilimizdeki tüm öğretmenler ve öğrencilerimizle fikir paylaşımı yapılarak yenileri üretilmektedir.

Öğrencilerimize bir yandan milli manevi değerlerimizin eğitimini etkili bir şekilde verirken bir yandan da “Kodlama Eğitimi Merkezi”mizde, geleceğin endüstrisine yön verecek yazılım, bilişim ve uzay mühendislerini küçük yaşta keşfedip yetiştirmekte, onlara büyük bir mana yükleyip mesai harcamaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti devletinin seksen bir ilinden biri olarak üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışıp adil, insan merkezli, öğretmen temelli, kavramda evrensel, uygulamada yerli, esnek, beceri ve görgü odaklı, hesap verebilir bir şekilde, ülkemize en büyük katma değeri sağlama ve Bakanlığımızı en iyi biçimde temsil etme azmi içerisinde ter döküyoruz.

Sayın Bakanım,

Sizlerin himayelerinizde ilimizde sürdüreceğimiz eğitim faaliyetlerinin daha güzel neticelere ulaşması için bütün gayretimizle ve her gün artan bir ivmeyle çalışmaya devam edeceğimizi ifade etmek istiyorum. Eğitim paydaşlarımızla, kurumlarımızda geliştirdiğimiz projelerimizle sisteme dinamizm kazandırma gayretinde olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Milletimizin geleceği gibi çok değerli bir mirası devralacak olan çocuklarımızı, üstlenecekleri görevleri başarı ile yapabilecekleri donanımları kazanmış bir şekilde hazırlamak için güzel Trabzon’umuzun bütün imkânlarını seferber etmeye tüm gücümüzle devam edeceğiz.

İlimizi ziyaret edip bizlere onur bahşettiğiniz için zat-ı âlilerinize bir kez daha şükranlarımızı arz ediyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Toplantının ardından hep birlikte Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezindeki, “Zekâ Gücü Yazılım ve Programlama Laboratuvarı” açılış programına geçildi.

31-12-201831-12-201831-12-2018

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.