TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK YETENEK BATARYASI (YEBATÜRK) UYGULAMASI

TÜRK YETENEK BATARYASI (YEBATÜRK) UYGULAMASI

              Geçmişten aldığı güçle geleceğin temellerini kuran ülkemiz eğitim sisteminde, mesleğini severek yapan mutlu bireyler yetiştirmenin ve iş gücü kaybını en aza indirmenin ilk ayağı olarak bireyi doğru yönlendirmek görülmektedir. Bu nedenle yapılacak Kariyer Rehberliği çalışmaları büyük önem arz etmektedir. 

              Bu doğrultuda Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün koordinesinde Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve mesleki eğitimlerin değişen iş dünyası ihtiyaçlarına göre tespit edilmesi ve doğru yönlendirme yöntemlerinin geliştirilmesi amacıyla ülkemize özgün Mesleki Eğilim Belirleme Beceri Ölçme Bataryası oluşturmuştur.

               Bu çalışma kapsamında öncelik sekizinci sınıf seviyesi olmak üzere öğrencilerimizin ilgi, istek ve becerilerinin tespit edilerek doğru mesleklere yönlendirilmesi hedeflenmektedir. Mesleki Eğilim Belirleme Beceri Ölçme Bataryaları, matematiksel- mantıksal zekâ, görsel- uzamsal zekâ ve kinestetik zekâ becerilerinin belirlenmesine yöneliktir.

              TASARIM TESCİL BELGESİ 

               Çalışmalarımızın sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Vizyon hedefi doğrultusunda hazırladığımız, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü koordinesinde  yürüttüğümüz Türk Yetenek Bataryası (YEBATÜRK) uygulaması materyalleri Türk Patent dairesi tarafından tescillenerek koruma altına alınmıştır. 

               Türk Yetenek Bataryası Uygulaması ile bireylerin ilgi, istek ve becerilerinin tespit edilerek doğru meslek alanlarına yönlendirilmesi çalışması yapılmaktadır.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.