TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRK KIZILAY DOĞU KARADENİZ KAN MERKEZİ İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA "TRABZON SANA KANIM FEDA" SLOGANI İLE PROTOKOL İMZALANDI

TÜRK KIZILAY DOĞU KARADENİZ KAN MERKEZİ İLE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARASINDA

 

            Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu Başkanlığında Türk Kızılay Doğu Karadeniz Kan Merkezi ile Müdürlüğümüz arasında "Trabzon Sana Kanım Feda"  sloganı ile protokol imzalandı.

          Toplumda kan bağışı bilincinin oluşturulması, gönüllü, düzenli ve bilinçli kan bağışçısı kazanımının sağlanmasına yönelik iş birliği protokolü Valimiz Sayın İsmail Ustaoğlu Başkanlığında Türk Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi ile Müdürlüğümüz arasında imzalandı.

         Bu protokol, Türk Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi ile Müdürlüğümüze bağlı resmi ve özel kurumlarda eğitim gören öğrenci, öğretmen, okul personeli ve öğrenci velilerini kapsamaktadır.

           Bu protokolümüzün konusu, ülkenin ihtiyacı olan kan ve kan ürünlerinin gönüllü, düzenli, bilinçli kan bağışçılarından karşılanmasıdır. Kan bağışı bilincinin toplumda yaygınlaştırabilmesi amacıyla yürütülecek olan protokol kapsamında ilimizde bulunan tüm okul ve kurumlarımızda kan bağışının önemini ve hayat kurtarıcı olduğunu vurgulayarak öğrencilerimizin yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmeye yönelik çalışmaların genel ve temel esaslarının belirlenmesi amaçlanmaktadır.

            Projemiz, Müdürlüğümüz ve Türk Kızılay Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilecek olup projede "Trabzon Sana Kanım Feda" ismi slogan olarak kullanılacaktır.

           Protokol kapsamında okul ve kurumlarımızda konuyla ilgili eğitimler düzenlenecek, kan bağışı ve kök hücre bağışı kampanyaları yapılacaktır. Müdürlüğümüzce belirlenen öğretmenlere ve ortaöğretim son sınıf öğrencilerine yüz yüze ve çevrim içi eğitimler verilecektir. Ayrıca ilk ve ortaokullardan eğitim talebi gelmesi halinde toplu olarak yüz yüze ve çevrim içi eğitimler de verilecektir.

19-09-202219-09-202219-09-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.