TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK Yarışması'nda "Bala'nın Yolculuğu: Dijital Öyküleme Yöntemiyle Farkındalık Kazandırma" Adlı Projenin Finalistinden Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU'na Ziyaret

TÜBİTAK Yarışması'nda

TÜBİTAK Ortaokullar Arası Araştırma Projesi Yarışması'nda "Bala'nın Yolculuğu: Dijital Öyküleme Yöntemiyle Farkındalık Kazandırma" adlı projesi ile 15 bin 674 proje arasından Türkiye finaline kalan Araklı Yılmaz Çebi Ortaokulu öğrencisi Ebrar YILMAZ, Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU'nu ziyaret ederek projesi hakkında bilgi verdi.

Yapılan ziyarete Araklı Kaymakamı Kürşad KARACA, Müdürümüz Hızır AKTAŞ, öğrencinin danışmanı Ayda KAHRAMAN, öğretmenleri ve ailesi katıldı.

Ülkemizin biyoçeşitliliğini korumak, tanıtmak ve insan faktörlü tahribatın önlenmesi amacıyla hazırlanan proje hakkında bilgi veren Yılmaz, proje ayrıca ortaokul öğrencileri için alternatif bir kaynak niteliği taşıdığını ifade etti.

Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Trabzon'dan Bölge Sergisi'ne davet edilen 8 projeden tek finalist olan ve finalde Türkçe dalında 22 proje ile yarışacak olan öğrencimizi tebrik ederek başarılar diledi. Valimiz USTAOĞLU, "Ülkemiz ve ilimiz adına böyle bir projeyi hazırladığınız için sizleri kutluyorum.

Proje; nesli tükenen hayvanların ve doğanın korunması noktasında farkındalık oluşturacak. Geleceğimiz adına çok ümit verici bir çalışma. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

22-06-202122-06-202122-06-202122-06-2021

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.