TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon'da Uyum Eğitimi Heyecanlı Başladı

Trabzon'da Uyum Eğitimi Heyecanlı Başladı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı anaokulu ve ilkokul birinci sınıflarda başladı. Uyum süreci ile öğrencilerin okullarını erkenden deneyimlemeleri ve okullarına alışmaları amaçlanmaktadır. Bu amaçla okullara bir hafta erken alınan çocuklar, yeni bir başlangıcın heyecanını yaşadılar.

Trabzon Valisi Sayın İsmail Ustaoğlu, Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Karakaş; Çukurçayır Anaokulunda düzenlenen Uyum Eğitimi Başlangıç Programı'na katıldılar. Miniklerin heyecanını paylaşan Vali Ustaoğlu,

''Yeni bir sürece başlarken her şeyden önce çocuklarımızın sağlık ve huzur ortamları içerisinde bir yıl geçirmelerini temenni ediyorum.'' dedi. Vali Bey ayrıca zamanın hızla akışı karşısında elimizdeki yegâne sermayemiz çocuklarımız ve onlara kazandırdığımız sağlam gelecektir. Bugün başlayan okullu olma süreçlerinde, öğretmenlerimiz çocuklar yoluyla aslında bir geleceği de keşfetmiş olacaklardır. Bu bağlamda değerli çalışmaları için hepsine tek tek teşekkür ederim, dedi.

Müdürümüz, Hüseyin Burak Fettahoğlu da hazırlanan uyum programı etkinliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek:

''Onlar yuvalarını tanırken öğretmenleri de onları tanıyacak, ilgi ve yeteneklerini keşfederek çocuklarımızın yarınlarına şimdiden dokunmuş olacaklardır, dedi. Okul öncesi eğitimin kişisel gelişimde fark yaratılan bir dönem olduğunu, tohumun toprağa düştüğü bu yerde hassasiyet ve titizlikle bir bahçe inşa edildiğini vurguladı. Başlayan bu süreçte çocukların alacağı nitelikli eğitimin sorumluluğunda olduklarını dile getirerek meslektaşlarımızın, velilerimizin ihtiyaçlarının çözümünde onların yanlarında olmaya devam edeceğiz, şeklinde konuştu. Etkinlikte emeği geçen çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek ''Hepimiz için sağlıklı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum.'' dedi. 

Ardından sınıfları gezerek öğrenci ve velilerle bir araya geldiler ve onlarla sohbet ettiler. Son olarak da okul bahçesinde hatıra fotoğrafı çektirerek okuldan ayrıldılar.

06-09-202206-09-202206-09-202206-09-202206-09-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.