TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRABZON'DA DESTEK EĞİTİM ODALARININ SAYISI ARTIYOR

Trabzon'a İki Yeni Tasarımlı Destek Eğitim Odası
TRABZON'DA DESTEK EĞİTİM ODALARININ SAYISI ARTIYOR

Trabzon Ortahisar Hasan Ali Yücel İlkokulu ve Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yeni tasarımlı destek eğitim odaları kısa bir sürede tamamlanarak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü gibi çok anlamlı bir günde faaliyete geçti.

Üstün yetenekli öğrenciler de dâhil olmak üzere çok sayıda kaynaştırma öğrencisi, kendi ihtiyaçları doğrultusunda bu odalarda, yetkili öğretmenlerden destek alacaklar. 

           Destek eğitim odaları özel eğitim materyalleri ile donatılıyor

Okul ve kurumlarda, kaynaştırma bütünleştirme eğitimleri kapsamında akranlarıyla aynı sınıfta okuyan özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için hazırlanan destek eğitim odalarının yeni tasarımında yüksek standartlar oluşturuldu. Fiziksel olarak daha konforlu hale getirilen destek eğitim odalarında kullanılan eğitim materyalleri de çeşitlendirildi.

Destek eğitim odalarında eğitim alacak öğrenciler ile alacakları dersler, bireyselleştirilmiş eğitim programı (BEP) geliştirme biriminin önerileri doğrultusunda eğitim öğretim yılı başında belirleniyor ve özel eğitim ihtiyacı olan her öğrencinin kendi gereksinimi doğrultusunda bu eğitimden yararlanması sağlanıyor.

 

Destek eğitim odasında sunulacak hizmetler, öğrencinin yararı gözetilerek uygun öğretmen sağlanması ve velinin onayı ile okulun çalışma saatlerinde planlanıyor.

03-12-201903-12-201903-12-201903-12-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.