TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TRABZON VELİ AKADEMİSİ" İLK YÜZ YÜZE SEMİNER PROGRAMI İLE EĞİTİM FAALİYETİNE BAŞLADIMüdürlüğümüzce kurulan Trabzon Veli Akademisi'nin ilk yüz yüze programı Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonu'nda velilerimizin katılımı ile Trabzon Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Serpil REİSOĞLU'nun "Bilinçli Ebeveynlik" konusundaki semineri ile başladı.

 "TRABZON VELİ AKADEMİSİ" Neden Kuruldu?

Trabzon Veli Akademimiz, velilerimizin çocukların eğitim öğretim süreçleri çocuk gelişimi ve psikolojisi gibi eğitim öğretime olumlu katkı yapabilecek konularda bilgi düzeyini artırmaya yönelik eğitim ve seminer benzeri etkinlikler yapmak için kurulmuştur.

Proje kapsamında velilere yönelik olarak eğitim seminer konferans çalışmaları gerçekleştirilecektir. Eğitimleri; akademisyen, yazar, eğitmen, uzman, sporcu, sanatçı, başarılı iş insanları ya da bürokratlar gibi toplumda saygı gören kişiler öğretmenler ya da rehber öğretmenler gerçekleştirecektir. Tüm eğitimler için gerekli durumlarda çeşitli üniversite vakıf dernek ya da benzeri eğitim alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları gibi ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği yapılabilecektir.

Eğitim İçerikleri Nasıl Belirlendi?

Eğitim içerikleri velilerimize uygulanan anketlerle oluşturulmuştur. Bu ankete 5.300 veli yanıt vermiştir. Bu anketlerden alınan cevaplar karşılığında velilerimizin en çok ihtiyaç duydukları konularda eğitim ve destek verilecektir.

Programın açılışında konuşan Müdürümüz, "Okul akademik anlamda üzerine düşen tüm görevleri kusursuzca yerine getirse bile, çocuğun başarısı için bu yeterli değildir. Öğrenci davranışlarında ve disiplin konusunda ailelerin etkisi en az okul kadar önemlidir. Çocuğu daha iyi tanımak, onun isteklerini keşfetmede aileyi bir adım öne çıkarır. Okul ile çocuk arasında köprü görevi gören aile, hem okulun akademik kadrosundan destek alarak hem de çocuğa destek olarak başarılı bir geleceğe adım atmasına yardımcı olacaktır. Tek gayesi bu şehrin çocuklarına iyi bir gelecek iyi bir eğitim vermek olan bizler, her şekilde sizlere destek vermek, yol göstermek için çalışmaktayız." dedi.

16 Şubat Çarşamba günü de çevrim içi olarak İl Milli Eğitim Müdürümüzün katılımıyla Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erol DURAN "Dijital Okuryazarlık ve Yaratıcılık" konusundaki semineri ile başlamıştı.

         Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, programın sonunda kıymetli bilgilerinden dolayı Sayın Dr. Serpil REİSOĞLU'na ve seminere katılan tüm velilerimize teşekkür etti

17-02-202217-02-202217-02-202217-02-202217-02-202217-02-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.