TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"TRABZON VELİ AKADEMİSİ" EŞ ZAMANLI OLARAK 18 İLÇEDE YAPILACAKMüdürlüğümüz tarafından iki ay önce kurulan Trabzon Veli Akademisi ile eğitimin en önemli paydaşı olan velilerimizin, çocukların gelişim süreçlerine olumlu katkılarda bulunabilmeleri amaçlanmıştı. Akademide verilecek eğitimlerin içerikleri Müdürlüğümüz tarafından 5300 veli ile yapılan anketler sonucunda, velilerin görüşleri doğrultusunda belirlendi. İki ay önce ilk eğitimini gerçekleştiren akademide şu ana kadar iki çevrim içi ve üç yüz yüze eğitim gerçekleştirildi. İlimizdeki velilerimizin Akademi'ye ilgisi çok yüksek olup yüz yüze, Zoom ve Youtube üzerinden toplam 3700 veli şimdiye kadar yapılan eğitimlere katılım sağladı.

İl Geneli Tüm İlçelerde de Eş Zamanlı Eğitim

Velilerimizin eğitimlere gösterdiği ilginin artmasıyla Müdürlüğümüz, eğitimlerin eş zamanlı olarak tüm ilçelerde yapılmasını kararlaştırdı. Bu düşünce ile ilk olarak 30 Mart 2022 Çarşamba saat 13.00'te tüm ilçelerde (18 İlçe) "Ebeveyn Tutumlarının Çocuğun Gelişimdeki Etkileri" adlı konu ilimizdeki tüm velilerimize sunulmak üzere belirlendi.

Programın açılış konuşmasını Müdürümüz Sayın Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, çevrim içi olarak gerçekleştirecek olup İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de konuşmaları ile eğitimciler velilere yönelik sunumlarına başlayacaktır.

Konuyla ilgili bilgi veren FETTAHOĞLU, ilimizdeki psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerden oluşan 37 kişilik bir eğitimci ekip tarafından, Trabzon Veli Akademisi olarak farklı konularda düzenli olarak eğitimler planlamış olup ilimizin eğitim alanındaki başarılı ilerlemesine büyük katkı sağlayacaktır diyerek eğitimlere katılan tüm velilerimize teşekkür etti.

24-03-202224-03-202224-03-202224-03-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.