TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Teknoloji Ligi Kapsamında Müdürlüğümüz İle Ortahisar Belediyesi ve Tügva Trabzon Temsilciliği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Trabzon Teknoloji Ligi Kapsamında Müdürlüğümüz İle Ortahisar Belediyesi ve Tügva Trabzon Temsilciliği Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Trabzon Teknoloji Ligi kapsamında Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ortahisar Belediyesi ve TÜGVA Trabzon temsilciliği arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.

Protokol törenine Trabzon Milli Eğitim Müdürü Hızır AKTAŞ, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin GENÇ ve TÜGVA Trabzon Temsilcisi Osman ERGÜN katıldı.

Protokol kapsamında Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak  "Trabzon Robot Ligi, Üreten Yenilikçi Okullar, Siber Güvenlik ve Yapay Zekâ" ana kategorilerinde yarışmalar düzenlenecektir.

"Düşün, Tasarla, Yap, Yarıştır"

"Trabzon Teknoloji Ligi" yarışmasının temel amacı "düşün, tasarla, yap, yarıştır." sloganıyla genç beyinleri düşünmeye, gözlem yapmaya, soru sormaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırma ve araştırmalarını ürüne dönüştürebilmelerine yönlendirmek ve teşvik etmektir.

Bu bağlamda, projelerin değerlendirilmesinde göz önüne alınacak en önemli husus, projeye kaynak olan fikrin proje sahibi öğrenci/öğrencilerin eseri olmasıdır. Bu fikir basit; fakat çok ilginç ve pratik bir çözüme yönelik olabilir. Çünkü büyük başarıların her birinin temelini küçük fikir ve araştırmalar oluşturmuştur. Büyük buluşlar, küçük fikir kıvılcımlarıyla başlar ve iklim bulursa yeşerir.

Öğrencilerle Sürdürülebilir Bağ Kurulacak

Geleceğin profesyonelleri olarak gördüğümüz öğrencilerimizle sürdürülebilir bağ kurmak, öğrencilerimizde 'sürdürülebilirlik' kültürüne dair bir algı oluşturmak, gelecekte hepimizin daha sağlıklı bir dünyada yaşamasını sağlayabilmek, hayatta karşılaştığımız problemlerin sayısını azaltmak, ülkemizin ve insanlığın sorunlarına yönelik yenilikçi, girişimci, teknoloji ve üretim odaklı çalışmalar yapmaları için merak oluşturmak ve fırsatlar yaratmaktır.

20-12-201920-12-201920-12-201920-12-201920-12-201920-12-201920-12-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.