TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Öğretmen Akademisi Kuruldu

Trabzon Öğretmen Akademisi Kuruldu

Eğitimde  kaliteyi yükseltmek, tüm paydaşlarımızın; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirirken, gelişimlerine katkı sunmak, derslerde uygulanan yöntem, teknik ve kullanılan materyaller ile tecrübelerinin artmasını sağlamak, sürekli gelişen dünyada teknolojik yetkinliklerini geliştirmek, karşılaşılan sorunları belirleyerek bunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek, eğitim-öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları ve  öğretmenlerin işbirliği halinde yeni öğretim materyalleri hazırlamalarını, geliştirmelerini desteklemek amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Trabzon Öğretmen Akademisi kurulmuştur. 

Trabzon Öğretmen Akademisi, yıl boyunca sürdürülecek Eğitim faaliyetleri, toplantı, çalıştay ve çalışmalar ile öğretmenlerin akademik kariyerlerini zenginleştirerek, mesleki gelişimlerine katkı sunarak, veli ve öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda planlamalar yapmayı amaçlamaktadır.

Alanında uzman akademisyen ve öğretmenlerimizin eğitmen olarak görev yapacağı Trabzon Öğretmen Akademisinde Teknoloji, Sanat, Eğitim Bilimleri, Çevre ve Sosyal Bilimler dallarında 100 den fazla eğitim faaliyeti gerçekleştirilecektir.

Trabzon Öğretmen Akademisi çatısı altında Covid-19 Salgını nedeniyle uzaktan çevrimiçi olarak başlayacak faaliyetlerimizin, ilerleyen süreçte ise yüz yüze olarak devam etmesi planlanmaktadır.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.