TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon Öğretmen Akademisi İlk Webinarını Gerçekleştirdi

Trabzon Öğretmen Akademisi İlk Webinarını Gerçekleştirdi

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizin uzun süredir beklediği Trabzon Öğretmen Akademisi, Trabzon Üniversitesinden Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN'ın webinarıyla açılışını duyurdu. Online platformlar üzerinde gerçekleştirilen çalışmaya ilimizden, il dışından ve ülke dışından toplamda 2476 öğretmenimiz başvurdu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Müdürümüz Hızır AKTAŞ  "Siz değerli öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda içeriği hazırlanan  akademimiz,  öğretmenlerimizin, o çok istedikleri eğitimlerin, yenilikçi yaklaşımlarla gerçekleşeceği platform olacaktır. Trabzon öğretmen akademisi sadece ilimizdeki değil, yurdumuzun her köşesindeki öğretmenlerimizin yaralanabileceği eğitim içeriklerine sahip olacaktır. Öğretmenlerimizin  mesleki gelişimlerinin sürekliliğini  sağlamak ve öğrencilerine rol modeller olarak ilham vermeleri için her türlü fedakârlığı yapmaya, her imkânı sunmaya hazırız. Milli eğitim müdürlüğü ailesi olarak öğretmenlerimize yapacağımız her yatırımın, çocuklarımız üzerinde olumlu yansımalara sebep olacağının bilincindeyiz. " dedi.

 

       Trabzon Öğretmen Akademisi olarak Teknoloji Akademisi, Eğitim Bilimleri Akademisi, Sanat Akademisi, Çevre ve Sosyal Bilimler Akademisi olarak 4 alanda gerçekleştirilecek eğitimlerimiz salgın süresinde online olarak başlayacak olup, ilerleyen süreçte yüz yüze eğitim faaliyetleri olarak devam edecektir. Eğitimlerimizde farklı, yenilikçi, özgün, öğretmenin merak duygusunu harekete geçirecek çalışmalar olacaktır. En nihai hedefimiz fark yaratmak ise bunu gerçekleştirmek için paydaşlarımızla birlikte öğretmenlerimize her desteği sağlayacağız.

       Trabzon Öğretmen Akademisi çatısında yapılan eğitimler alanında uzman kişilerin yanı sıra kendini bu alanda geliştirmiş öğretmenlerimiz tarafından verilecektir. Eğitim veren ve eğitim alan öğretmenlerimize çalışmaları sonunda gerekli sertifika ve katılım belgeleri verilecektir.

15-09-202015-09-202015-09-202015-09-2020

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.