TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN UYGUN'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İÇİN MESAJI ? 2023

TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜ HASAN UYGUN'UN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İÇİN MESAJI ? 2023

 

19 Mayıs 1919'da başlattığımız Millî Mücadelemizin, büyük zaferle noktalanmasını takiben ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururu ve heyecanını yaşıyoruz.

100 yıl önce zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimiz, bugüne gelindiğinde çok önemli gelişmeler ile gücüne güç katmakta, Aziz Milletimizin yarınlara daha umutla bakmasına ve hedeflerine daha kararlı adımlarla yürümesine vesile olmaktadır. Cumhuriyetimiz bizlere, bu vatan uğruna canlarını seve seve verenlerin, onları bu anlayışla yetiştiren fedakâr ana, baba ve öğretmenlerin emanetidir. Bizim vazifemiz ise emanete sahip çıkmak, geleceğin inşasında geçmişten ders almak, çok ama çok çalışmaktır. 

Bizler, Trabzon Eğitim Ailesi olarak 100 yıl önce elde ettiğimiz ve bizlere, bizden sonraki nesillere aktarmamız için emanet edilen Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Daha güçlü yarınlara yılmadan çalışarak Cumhuriyetimizi bugün olduğu gibi gelecek yüzyıllara da güçlü ve emin adımlarla taşıyacağız. Hiç şüphe yok ki Türkiye'miz, güçlü tarih bağlarını sürdürerek temel toplumsal değerlerini ve Cumhuriyet'in temel niteliklerini ilelebet koruyacaktır. Ülkemiz katılımcı demokrasi anlayışıyla yeni yüzyılın uygarlık oluşumları içinde, daha seçkin düzeylere ulaşacak ve sonsuza dek var olacaktır.         

Bugün hepimize düşen ortak görev; millî, manevi değerlerimize ve Cumhuriyet'e sahip çıkmak, Çanakkale'yi, Kurtuluş Savaşı'nı kazanan ruhu korumak ve bu bilinci gelecek kuşaklara aktarmaktır. Türk Milleti; dili, dini, kültürü, tarihi ve saygın kimliğiyle aydınlık yarınlara el ele, gönül gönüle güçlü biçimde yürüyecektir. Tarihi şan ve şerefle dolu Yüce Milletimizin varlığı, birlik ve dirlik içinde ilelebet devam edecektir.

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, Büyük Türk Milleti'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hasan UYGUN

Trabzon İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                          

                                                                                                                                                                                        

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.