TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TRABZON, EĞİTİM'DE BAŞARILARA DOYMUYOR

TRABZON, EĞİTİM'DE BAŞARILARA DOYMUYOR

Giresun'da  22-24 Temmuz tarihlerinde Teknofest'te sergilenen TÜBİTAK 2204-D İklim Değişikliği Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri'nde "Çağımızın En Büyük Sorunu Olan Hava Kirliliğinin Önlenmesi Hususunda Kullanılması Düşünülen Bor Oksit Bileşiğinden Tasarladıkları İnovatif Lamba" ile Sürmene Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Kadir SEDEF, Bedirhan ÇETİNKAYA ve Muhammet Ali SAĞER ve Koordinatör öğretmenleri Furkan BIÇAK, Türkiye 1.'si oldular.

Başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencileri kutlayan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, öğrencilerimizin bu başarılarından büyük onur ve gurur duyduklarını belirterek şehrimizin harika çocukları yine onlara yakışır bir başarıya imza attılar, dedi.

 "Büyük İlgi Uyandıracak"

Türkiye birincisi olan çalışma hakkında bilgi veren Fettahoğlu, maliyet ve kâr hesabı düşünüldüğünde lambaların iç mekân ve dış mekân olmak üzere hava kirliliklerinin bulunduğu ortamlarda kullanılmasının bor bileşiğine katma değer kazandırarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacağını, küresel ısınmayı azaltma yönünde önemli bir etkiye sahip olacağını belirtti. Ayrıca lambanın başta sokak lambaları olmak üzere seri üretime geçilmesi durumunda günümüz dünyasının en büyük sorunlarından olan hava kirliliği ve küresel ısınmanın önlenmesi konusunda dünyada büyük ilgi uyandıracağını da aktardı.

Bu yıl öğrencilerimizin bu alanda birçok başarıya imza attıklarını bundan da şehrimiz adına çok mutlu olduklarını söyleyen Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, bu başarılara önümüzdeki dönemlerde daha da güzel haberler ekleneceğini de belirtti. 

25-07-202225-07-202225-07-202225-07-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.