TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TASLAK DERS KİTABI VE EĞİTİM ARACI İNCELEME SEMİNERİ İLİMİZDE DÜZENLENDİ

TASLAK DERS KİTABI VE EĞİTİM ARACI İNCELEME SEMİNERİ İLİMİZDE DÜZENLENDİ

     Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına ait kitap inceleme veri tabanı sistemine ilimizden kayıt yaptıran 264 panelist adayına taslak ders kitabı inceleme/değerlendirme eğitimi vermek amacıyla düzenlenen ve iki gün sürecek "Taslak Ders Kitabı ve Eğitim Aracı İnceleme Semineri" Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı.

 

            İlimizde düzenlenen programa Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Can Ekmen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Gülsüm Memişkaptanoğlu ve Akın Baydere, TTKB Program Sorumluları, öğretmen ve idareciler katıldı.

 

            Seminer programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Programın devamında açılış konuşmalarını Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu yaptı. Müdürümüz konuşmalarında, kitapların eğitim üzerindeki önemi üzerinde dururken kitapların meydana gelmesinde ve öğrencilerimizin eğitimi için en iyisinin ortaya konulabilmesi için bu alanda çalışan öğretmenlerin önemi üzerinde durdu. Bu anlamda bu seminerin de katkısının çok büyük olacağını belirtti.

 

         Müdürümüzün konuşmalarının ardından kürsüye gelen Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Elektronik Eğitim İçerikleri Daire Başkanı Can Ekmen, seminer çalışmasının genel işleyişi ve Başkanlığın bu alandaki çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

 

            Daire Başkanı Sayın Can Ekmen'in konuşmalarından sonra seminer sunumlarını yapmak üzere programı Seniha Saadet Yıldırım ve Murat Kadir Yetkin devam ettirdi. Öğretmenlerin konu hakkında sorularının da yanıtlanması ile bugün yapılacak olacak seminer sonlandırıldı.

 

              Seminer programı iki gün yapılacak olup yarın da devam edecektir.

15-06-202215-06-202215-06-202215-06-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.