TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sınıf İçi Ölçme Değerlendirme Eğitimleri

Sınıf İçi Ölçme Değerlendirme Eğitimleri

Milli Eğitim Bakanlığının mesleki eğitimin geliştirilmesi amacıyla 81 ilde başlattığı "Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi" kapsamında ilimizin farklı ilçelerinden 9 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve yöneticilerini kapsayan "Sınıf İçi Ölçme Değerlendirme Eğitimleri" 19-20 Ocak 2021 tarihlerinde iki grup olarak gerçekleştirildi. Eğitim sürecinin birinci aşaması olan bu eğitimde, ölçme değerlendirme teorisi, öğretmen yapımı testler ve madde özellikleri hakkında bilgilendirme yapıldı. 19 Ocakta gerçekleştirilen ilk grup eğitimi "Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" yönetici ve öğretmenlerinin katılımı ile ve 210 kişi ile gerçekleştirilmiştir. 20 Ocakta "Ortahisar Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 80. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Ünal Bıçakçı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Of Hacı Mehmet Bahattin Ulusoy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Sürmene Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Araklı Saffet Çebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Arsin Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi" yönetici ve öğretmenlerinin ve ilgili paydaşların katılımı ile 250 katılımcı ile gerçekleştirilmiştir. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği eğitimlere İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız İlhan BAL ve Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Şube Müdürü Haydar ODABAŞ da iştirak etmişlerdir.

Eğitimde İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ proje hakkında katılımcılara bilgi vererek, 2020-2021 eğitim öğretim yılı kapsamında Bakanlıkça başlatılan projenin etap etap yürütülmeye başlandığını, bu proje ile meslek liselerimizin ciddi anlamda ilerleme kaydedeceğini belirterek, Müdürlük olarak projede her anlamda okullarımızın yanında olunduğunu, projenin ilimizde başarıyla sürdürülmesi için her türlü desteğin verildiğini, bu projede de Trabzon olarak parmakla gösterilecek işleri başaracağımıza inandığını ifade etti.

Proje kapsamında Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinesinde yürütülen "Sınıf İçi Ölçme Değerlendirme Eğitimleri"  çalışmalarının birinci ayağı tamamlanmış oldu. Şubat ayında yapılacak olan eğitimin ikinci bölümünde ise "Performansa Dayalı Ölçme Değerlendirme" üzerine bilgilendirmelerimiz devam edecektir.

21-01-202121-01-2021

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.