TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Senin Şehrin Senin Hikayen Kudüs Yarışması Türkiye İkincisi Öğrencimizden, Müdürümüz Hızır AKTAŞ' a Ziyaret

Senin Şehrin Senin Hikayen Kudüs Yarışması  Türkiye İkincisi  Öğrencimizden, Müdürümüz Hızır AKTAŞ' a Ziyaret

Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, BURAK Mukaddes Mekânları Tanıtma ve Kültür Derneği ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneğinin ortak çabasıyla gerçekleştirilen, Ülkemiz genelinde Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında düzenlenen "Kudüs Konulu Hikâye Yazma Yarışması" sonuçlandı.

İlk kıblemiz olan Mescid-i Aksa'nın da içinde bulunduğu Kudüs şehrini konu alan yarışma pandemi sürecine denk gelse de katılımın çevrimiçi olması süreci aksatmadı.

Öğrencilerde inancımız, tarihimiz ve kültürümüzde Kudüs'ün yeri ile ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla yola çıkılan yarışmada ilimiz Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 11.sınıf öğrencisi Aslıhan AKKUŞ Türkiye ikinciliği ödülüne layık görüldü.   Öğrencimizin ödülü Müdürümüz Hızır AKTAŞ tarafından kendisine takdim edildi.

Öğrencimiz Aslıhan AKKUŞ, "ALTIN GÜNEŞ" adlı eserinde aynı toprakları paylaşan farklı dinlerden çocukların neler yaşadığını, savaşın çocuklar üzerindeki yıkımını yansıtmaya çalıştığını ve o coğrafyanın durumuna ilişkin araştırmalar yaptığını bu nedenle yarışmanın kendisi için çok yetiştirici olduğunu ifade etti ve mutluluğunu dile getirdi.

Müdürümüz Hızır AKTAŞ ise öğrencimize bu anlamlı çalışması ile ilimizi temsil etmesi nedeniyle teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

16-06-202016-06-202016-06-202016-06-2020


Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.