TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAMPİYON ŞEHRİN ÇOCUKLARINDAN TEKNOFEST'TE BÜYÜK BAŞARI

ŞAMPİYON ŞEHRİN ÇOCUKLARINDAN TEKNOFEST'TE BÜYÜK BAŞARI

Dünya'nın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali olan TEKNOFEST'in Samsun ayağı büyük bir coşkuyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen festival, zengin bir kalabalıkla geleceğin bilim insanlarını alkışladı.

TRABZON İKİ BİRİNCİLİKLE SAHNEDEYDİ

Teknofest Finalleri'nin Eğitim Teknolojileri alanında Trabzon Faruk Başaran Bilim ve Sanat Merkezi, Rüzgâr Tüneli Projesi ile Türkiye Birincisi oldu.

Çağrı Kılıç, Osman Bedirhan Hakyemez, Halise Kurt adlı öğrenciler, danışman öğretmenleri Lütfi Kurt ile birlikte ödüllerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan aldılar.

TÜBİTAK Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri'nde Sürmene Türk Telekom MTAL de "Bor Oksit Bileşiğinden Tasarladıkları İnovatif Lamba" ile Türkiye 1.si oldu.

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, çocuklarımızın ülke çapında kazandıkları bu anlamlı başarılar bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir, dedi. Danışman öğretmenlerini ve öğrencileri kutlayan Müdürümüz Fettahoğlu, öğrencilerimizin üretimleri için sahayı donatma sorumluluğumuz, onların başarılarıyla her gün daha da artmaktadır. Geleceğin bilim insanlarını alkışlamaktan ve her türlü destekle onların yanında olmaktan gurur duyuyoruz diyerek tüm öğrenci, veli ve meslektaşlarının bu başarıda pay sahibi olduğunu belirtti.

04-09-2022

04-09-202204-09-202204-09-202204-09-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.