TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PROF. İHSAN KOZ İLKOKULU SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ'NİN AÇILIŞI YAPILDI

PROF. İHSAN KOZ İLKOKULU SIFIR ATIK KÜTÜPHANESİ'NİN AÇILIŞI YAPILDI

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, "250 Sıfır Atık Kütüphane Projesi" kapsamında Ortahisar Prof. İhsan Koz İlkokulunda düzenlenen Sıfır Atık Kütüphanesi'nin açılışına katıldı.  

 

 Bildiğiniz üzere son zamanlarda dünyanın ilgilendiği sorunlar çok daha farklı ve önemli bir yöne kaymaya başladı. İklim değişikliğine ek olarak atık sorunları tüm dünyayı ilgilendiren büyük bir problem haline geldi. Ekosistemin doğal dengesinin bozulduğu günümüz koşullarında dünyanın tüm canlılar ve gelecek nesiller için daha yaşanılabilir bir yer olması için tedbirler alınmaktadır.  Aksi halde gelecekte tüm canlıları büyük sorunlar bekliyor olacaktır. 

Daha iyi bir gelecek için çeşitli çözümler üretilmeye başlanmış olup özellikle sıfır atık ve geri dönüşüm gibi konularda geliştirilen projelerle bazı ülkeler ve yerel yönetimler, bu çözümlere destek vermeye çalışmaktadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, ülkemizde  önemli bir üretim hamlesi sürecini başlatılmıştır.   Bu süreçte  geri dönüşüm  önemli bir hammadde kaynağı konumuna gelmiştir. 

Gündelik hayatta kullandığımız hiçbir şeyi atılmadan; değiştirilerek, dönüştürülerek, yeniden değerlendirilerek anlamlı hale getirilebilir. 

Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm Projesi içinde Bakanlığımız da görev almış ve Sayın Bakanımızın başlattığı "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" projesinin yanında "250 Sıfır Atık Kütüphaneleri"yle de yeni ve güzel bir farkındalık oluşturulmuştur.

Bu bağlamda ilimizde kurulmuş olan sıfır atık kütüphanelerinden Prof. İhsan Koz İlkokulundaki "Sıfır Atık Kütüphanesi"nin açılışı Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU tarafından yapıldı.

 "Bu Projenin En Güzel, En Anlamlı Formu Sıfır Atık Kütüphaneleri'dir."

Sıfır Atık Kütüphanesi'nin açılışında konuşan Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, "Bizler de bu bağlamda okullarımızda kütüphanelerimizi yaşam alanları olarak düzenliyoruz. Bunun en güzel, en anlamlı formu Sıfır Atık Kütüphaneleri'dir. Sayın Bakanımızın liderliğinde, okullarımızdaki değişim ve dönüşüme yeni bir boyut katan Sıfır Atık Kütüphaneleri'ne ilimiz olarak bizler de gereken önemi vererek Prof. İhsan Koz İlkokulu Sıfır Atık Kütüphanesi'nin açılışını gerçekleştiriyoruz." dedi.

Müdürümüz, açılışın ardından öğretmenler ile Öğretmenler Odası'nda sohbet ederek bu güzel ve anlamlı çalışmalarda görev alan herkese teşekkür etti.

20-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-202220-01-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.