TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ölümsüz Kahramanlarımızın İsimleri Kütüphaneler ile Buluştu

Ölümsüz Kahramanlarımızın İsimleri Kütüphaneler ile Buluştu

Ölümsüz Kahramanlarımızın İsimleri Kütüphaneler ile Buluştu        

Vurulup temiz alnından uzanmış yatıyor;

Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!

Ey, bu topraklar için toprağa düşmüş asker!

Gökten ecdâd inerek öpse o pak alnı değer.

        Bugün, Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun öncülüğünde ilimizde başlatılan ve çok anlamlı bir çalışma olan, okullarımızın kütüphanelerine şehitlerimizin adlarının takdim edilme töreni yapıldı. Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan şehitlerimizin isimlerinin yer aldığı kütüphane tabelaları şehit yakınlarımız tarafından okul müdürlerine teslim edildi.    

        Program başlamadan önce programın en değerli konukları olan şehit aileleri ve şehit yakınlarımız salonun girişinde karşılandı. Özellikle programımız için davetlimiz olarak katılan Şehit Aykübe Yalçın'ın babası da programımıza katıldı. Başta Trabzon Vali Yardımcımız Sayın Ömer Şahin'in de katıldığı programda protokolümüzün kıymetli üyeleri bizleri yalnız bırakmadılar.    

            "Onlar Bizim Ölümsüz Kahramanlarımız"

         Programın açılışında öğrencilerimiz tarafından hazırlanan çok anlamlı ve etkileyici bir kısa tiyatro, video sunumu yapılarak misafirlerimiz; şehitlerimiz ile ilgili duygusal anlar yaşadı.    

            "Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda?" diyerek dönmeyi düşünmediler

          Programın açılış konuşmalarını yapan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, konuşmalarında şunları söyledi: Bizler, "Kim bu cennet vatan uğruna olmaz ki feda?" diyerek dönmeyi hiç düşünmeyen istiklâlimizi korumak, ülkemizin her köşesinde huzur ve emniyeti sağlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve vatanını canından aziz bilen kahramanlara sahip bir milletin evlatları olmanın onuru ve gururu ile var olmaktayız.

         Ay yıldızlı al bayrağımız onların cesaretleri sayesinde vatanımızın semalarında gururla dalgalanmaktadır. O emsalsiz destanları yazan ölümsüz kahramanların varisleri başta Türk Gençliği olmak üzere bütün Türk Milleti'dir. Bu duygu, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir.

            Göreve geldiğimiz günden itibaren üzerinde durduğumuz kütüphane ve kitaplarla ilgili emeklerimizin en değerli, en kıymetli meyvesini almanın huzurunu yaşamaktayız. Kitaplarla geleceğimizi inşa edeceğimiz kütüphanelerimizde artık her bir kahraman şehidimizin adının olması onların isimleri ile kütüphanelerimizin anılmasını istedik. Böylece belki bizler de tarihe sığamayacak kadar büyük hatırası olan ölümsüz kahramanlarımız için bir şey yapmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız." diyerek bu anlamlı günde bizleri kırmayarak programımıza katılan şehit ailelerimize de ayrıca teşekkür etti. 

            Müdürümüzün açılış konuşmalarından sonra şehit ailelerimizin yakınlarını sahneye davet ettiler. Şehit Aybüke Yalçın'ın babasının yapmış olduğu duygulu konuşma ile tüm misafirlerimiz duygusal anlar yaşadılar.

          Programın devamında Trabzon Güzel Sanatlar Lisesi ve Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri, hazırlamış oldukları şiir ve müzik gösterimini sundular. Ardından şehitlerimizin yakınları sahneye davet edilerek şehitlerimizin isimlerinin verileceği kütüphanelerin okul müdürleri ile bir araya geldiler.

        Programın sonunda Türkiye Harp Malûlü Gaziler Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Ahmet Tezcan, Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'na göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek kendilerine plaket takdim etti.

               Programın sonunda tüm şehit ailelerimiz ve protokolümüz ile toplu bir hatıra fotoğrafı çekilerek program sonlandırıldı.

19-01-202319-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

 

 

 

           

 

           

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.