TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sporları Müsabakaları ve Açılış Töreni

Okul Sporları Müsabakaları ve Açılış Töreni

 

      Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, Hayri Gür Spor Salonu'nda düzenlenecek olan 2021-2022 eğitim öğretim yılı okul spor faaliyetleri basketbol gençler grup yarışmalarının açılış törenine katıldı.

 

      2021-2022 eğitim öğretim yılı okul sporları çerçevesinde bu yıl ilimizde 8 grup birinciliği yapılacak olup bu müsabakalar, basketbol gençler A kız ve erkek grupları ile başlayacak, yarı final ve finaller ile devam edecektir.

 

       Açılış törenine Müdürümüz ile Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Ozan ÇETİNER,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaöğretim Şube Müdürü Gülsüm MEMİŞKAPTANOĞLU ve farklı illerden Gençlik ve Spor İl Müdürlerimiz de katıldılar.

 

       Müsabakalar, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Trabzon ve farklı illerden Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Müdürlüğümüz ve Spor Federasyon Başkanlıkları marifetiyle organize edilmiştir.

 

         Okul Sporları Nedir?

         Okul sporları, okuldaki gençlerin eğitim alanındaki gelişiminin tamamlayıcısı olarak pedagojik süreçler içinde uygulanan spor, eğitim ve oyun faaliyetlerini ifade eder. Akademik anlamda gelişim gösteren öğrencilerimizin mutlaka spor alanında da bu gelişimlerini tamamlamamız gerekmektedir. Bu bir bütündür ve insanoğlunun doğası gereği mutlaka her iki alanın da özellikle eğitimde etkin olması gerekir.

 

         Okullarımızda uygulanan okul sporları, kısa süreli spor oyunlarını sınıf içinde bir tamamlayıcı olarak uygular veya spor kültürünü ve sporun verimli kullanımını teşvik etmek için düzenlenir. Bu sporların doğasında eğlence vardır. Öğrencinin zorunlu olarak değil, isteyerek yönlenmesi ve yeteneği dahilinde bir alanını belirlemesi gerekir. Bu bakımdan farklı yönelimlerdeki tüm sporlar gibi, okul sporu da bir oyun olarak doğmuş ve özellikle çocuklarımızın bedensel gelişimi kadar ruhsal ve sosyal gelişimini de desteklemiştir.

        

         Müdürlüğümüz ve Okul Sporları

         Müdürlüğümüz bu yarışmalarda da tüm alanlardaki iş birliğini her zaman üst düzeyde tutmaktadır. İlimiz de bu konuda oldukça başarılı bir seviyede olup bu başarının devamı için Müdürlüğümüz olarak tüm çalışmalara devam edilmektedir.

 

         Katılımlarından dolayı tüm öğrencilerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyoruz.

17-01-202217-01-202217-01-202217-01-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.