TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizden "Yıldızların Altında" Harika Bir Gece

Öğretmenlerimizden

Öğretmenlerimizden "Yıldızların Altında" Harika Bir Gece

 

         Müdürlüğümüz tarafından Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun önderliğinde çalışmalarına başlanan ve çeşitli branşlardan 61 öğretmenin yer aldığı "Türk Sanat Müziği Öğretmen Korosu" dün akşam ilk konserini verdi.

          İlimizin çeşitli ilçelerinden katılan öğretmenlerimizden oluşan koromuzda enstrümanların da öğretmenler tarafından çalındığı konser, Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde "Yıldızların Altında Türk Sanat Müziği Konseri"nde sahne aldı.

           Fen Bilgisi, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Kimya, Meslek Dersleri, Görsel Sanatlar, Türk Dili ve Edebiyatı, Özel Eğitim, Sınıf ve Müzik branşlarında görev yapan öğretmenlerimizin yer aldığı koromuzda, birbirinden güzel 20 eser seslendirildi.

          Konserimize tüm Trabzon tarafından çok ilgi gösterildi. Konserin sonunda konuşan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, meslektaşlarıyla bu gece bir kez daha gurur duyduğunu söyledi. Fettahoğlu, sözlerine İbn-i Sina'nın "İlim ve sanat itibar görmediği yerlerden göç eder." sözünden örnek vererek bu ilginin sanatın bizim şehrimizden göç etmediğinin ve etmeyeceğinin en güzel göstergesi olduğunu söyledi. Fettahoğlu ayrıca "Meslektaşlarımız, Trabzon'da eğitim öğretim ortamlarında ve salonlarda sanatın her daim daha da coşkulu kalabalıklara hitap etmesi için her türlü çabayı sarf ediyorlar. Bu şehirde eğitim öğretim varsa, huzur varsa, çocuklarınızın yüzü gülüyorsa onların gerçek mimarları buradaki meslektaşlarımın emekleri sayesindedir." diye konuştu.

          Salonda bulunan emekli bir öğretmenimiz de yaşadığı mutluluğu dile getirerek, koronun oluşmasına destek veren Fettahoğlu'na ve meslektaşlarına teşekkür etti.

          Konuşmaların ardından Fettahoğlu, Koro Şefi Berna Tankutay'a çiçek takdim ederken, koroda yer alan öğretmenlere de karanfil verdi.

18-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-202318-01-2023

 

       18-01-202318-01-202318-01-2023   

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.