TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mülteci Çocuklar İçin Protokol İmzalandı

Mülteci Çocuklar İçin Protokol İmzalandı

İlimizde misafir olan mülteci çocuklar için Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, İl Göç İdaresi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ortaklığında bir proje hayata geçiriliyor.

Mülteci çocuklara yönelik oluşturulacak olan sosyal yaşam alanıyla ilgili protokol Valimiz Sayın İsmail USTAOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Murat ZORLUOĞLU, Müdürümüz Hızır AKTAŞ, İl Göç İdaresi Müdürü Ramazan LATİFOĞLU, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet KURT arasında imzalandı.

Sayın Valimiz başkanlığında, Valilik B toplantı salonunda yapılan protokolle, ilimize göç ile gelen ve herhangi bir eğitim kurumuna devam edemeyen çocuklarımızın toplumla entegrasyonlarının sağlanması amaçlanıyor.

Sayın Valimiz, ´´Savaşlardan dolayı vatanlarını terk etmek zorunda kalan kardeşlerimizi ilimizde huzur ve sükûn içerisinde misafir etmekteyiz. Halkımızın bu misafirlerimize gösterdiği anlayış, tarihsel misafirperverliğimizin ve insani duygularımızın güzel bir örneğidir. Bundan dolayı bugün burada imzalamış olduğumuz protokol göçmen çocuklarımızın topluma uyumu açısından önemlidir. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.´´ dedi.

09-05-201909-05-201909-05-2019

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.