TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüzün de Katılımı ile Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Düzenlendi

Müdürümüzün de Katılımı ile Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Düzenlendi

Müdürümüzün de Katılımı ile Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni Düzenlendi

 

Söz ola kese savaşı söz ola kestire başı

Söz ola ağılı aşı yağ ile bal ede bir söz

Yunus EMRE

"Müdürümüz Hasan Uygun, Bakanlığımızın "Dilimizin Zenginlikleri" Projesi kapsamında ilimizde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini takdim ederek öğrencilerimizin eserlerini inceledi ve onlarla sohbet etti. Ardında günün anısına fotoğraf çekindiler." 

Gençlerimizin ve çocuklarımızın Türkçemizin tüm güzelliklerini bilerek daha da sağlam adımlarla ilerlemesi ve dilimizi korunması, dilimizin söz varlığının zenginleştirme çalışmaları ile öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşması, buna bağlı olarak da dili iyi kullanması ve düşünce dünyalarını geliştirebilmesi için Sayın Millî Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin tarafından başlatılan; Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında Ortahisar Prof. Dr. İhsan Koz İlkokulunda ödül töreni gerçekleştirildi.

Projenin amacı nedir?

Dilimizin Zenginlikleri projesi kapsamında öğrencilerimiz dilimizin seçkin ve özgün eserlerini tanıyacak, eserlerimizde geçen sözcüklerin derinliklerini (çeşitli anlamlarını) öğrenecek; milletimizin kültürünü, birikimini, düşünce dünyasını ve hayat tarzını söz varlığımızın içinde yeniden keşfedecektir. 

Programa, İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun, İlçe Millî Eğitim Müdürü Cemil Karakaş, Şube Müdürleri, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve değerli öğrencilerimiz katıldılar. Program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Ardından açılış konuşması yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun, gençlerimize dilimize Türkçemize vermiş oldukları dolayı teşekkür etti. Bu alandaki dikkat ve ilgilerinin devamını beklediklerini belirtti. 

Programın devamında il geneli yapılan çalışmaların gösterildiği kısa video sunumu izlendi.  Ardından okul genelinde yapılan "Anahtar sözcüklerle hikâye yazma" çalışmasında okulda birinci olan 4-H sınıfı öğrencisi Gökçe ÜÇÜNCÜ hikâyesini anlattı. 

Öğrencilerimizin sunduğu türkü korosu ile de programın Ödül Töreni bölümüne geçildi. Sözcük tasarım ve Afiş oluşturma yarışmalarında il geneli dereceye giren öğrencilerimize ödül ve belgeleri takdim edildi.

 Ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz ve diğer misafirler öğrencilerimizin eserlerini inceleyerek onlarla sohbet etti ve dereceye giren tüm öğrenci ve öğretmenlerimizle günün anısına toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirerek programı sonlandırdılar.

17-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-202417-01-2024

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.