TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim İlk Yardım Merkezi'ni Ziyaret Etti.

Müdürümüz, Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi Kapsamında İl Milli Eğitim İlk Yardım Merkezi'ni Ziyaret Etti.

Millî Eğitim Bakanlığımızca okullar arası başarı ve imkân farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla "Temel Eğitimde 10.000 Okul Projesi" hayata geçirilmiştir.

 "Öğrenci, Öğretmen ve Okul Yöneticilerine Gelişim Desteği"

Proje kapsamına alınan ilkokulların tamamındaki öğrencilere yönelik temel becerilerini geliştirmek amacıyla destek eğitim programları hazırlandı. Ayrıca öğrencilere yönelik ilk yardım farkındalık eğitimleri, psiko-sosyal gelişim destek eğitimleri planlandı. Öğrencilerin kültür, sanat ve spor etkinliklerine katılımlarını desteklemek üzere çalışmalar başlatıldı.

Diğer taraftan, 7 bin ilkokuldaki tüm yönetici ve öğretmenlere yönelik mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri hazırlandı. Yönetici ve öğretmenlere proje farkındalığını artırmak ve bilgilendirmek amacıyla eğitimler başlatıldı. 

Bu kapsamda ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Merkezi'nde öğretmenlerimize yönelik ilk yardım eğitimleri başladı.

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, başlatılan eğitimler kapsamında ilk yardım eğitimi alan öğretmenleri ve İlk Yardım Merkezi'ni ziyaret etti.

13-04-202213-04-202213-04-202213-04-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.