TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ, İLDEKİ TÜM MÜDÜRLERLE BİR ARAYA GELDİ

MÜDÜRÜMÜZ, İLDEKİ TÜM MÜDÜRLERLE BİR ARAYA GELDİ

MÜDÜRÜMÜZ, İLDEKİ TÜM MÜDÜRLERLE BİR ARAYA GELDİ

              Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, il genelinde görev yapan tüm okul ve kurum müdürleriyle Şehit Samet Uslu Kız Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda bir araya geldi. Tüm il Okul ve Kurum Müdürlerinin hazır bulunduğu toplantıda, son bir yılın eğitim öğretim faaliyetleri, bakım ve onarımlar, proje çalışmaları başlıklar halinde Müdürümüz Fettahoğlu'nun yürütücülüğünde okul ve kurum müdürlerine aktarıldı.

             "Trabzon İsminin Olduğu Her Yerde Siz Eğitimcilerimiz Vardır."

              Toplantıya katılarak onurlandıran Sayın Trabzon Valimiz İsmail Ustaoğlu da yaptığı konuşmada, "Bu ülkenin tarihinde, başarı öykülerinde hep bir Trabzon imzası vardır ve hepsinin de temelinde eğitim mevcuttur. Trabzon isminin olduğu yerlerde milli duygular ve heyecanlar varsa orada siz değerli eğitimcilerimiz olduğu içindir. Şehrimizin çok ciddi bir dinamiği ve potansiyeli var, bunu eğitim yoluyla ortaya çıkaran geleceğimizi emanet ettiğimiz öğretmenlerimize, idarecilerimize ve tüm bunları heyecanıyla koordine eden il Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'na teşekkür ederim." dedi.

            "Eğitimin Konuşulduğu Her Yer Bizimdir."

             Okul Temelli Mesleki Gelişim,

             Bakanlık Tarafından Gönderilen Yardımcı Kaynaklar ve Çalışma Defterleri,

             Temel eğitimde 10Bin Okul,

            Mesleki Eğitim Programı,

            Onarım,

            Hayat Boyu Öğrenme Kapsamında Aile Okulu,

            Destekleme ve Yetiştirme Kursları

            Okursuz Kütüphane Kalmasın Projesi

            Patent faydalı Model

            Veli Akademisi

            Öğretmen Akademisi

            Tübitak Proje Yarışmaları

            Teknofest

            Yaşat Ki Değer Bulsun Projesi ve YEBATÜRK konularında detaylı bilgiler veren ve bu toplantının on aylık hizmet süresinde yapılanların bir hizmet dokümanı niteliğinde olduğunun söyleyen Müdürümüz şunları anlattı:

            "Milli Kaynaklar Bu Ülkenin Çocukları İçin Seferber Edilmiştir."

          Bakanlığımız tarafından öğrencilerimize gönderilen kaynak kitaplar yoluyla eğitimde fırsat eşitliği sağlanma yönünde büyük bir aşama kaydedilmiştir. Çalışma defterlerinden çocuklarımızın duyduğu memnuniyet bizleri de ziyadesiyle memnun etmiştir. Devletimiz ve Bakanlığımız milli kaynaklarını ülkemizin çocukları için seferber etmiştir. Bu bağlamda Bakanlığımıza ne kadar teşekkür etsek azdır.

           "Yatırımlar Yönünde Tarihi Bir Yıl Oldu"

           Sizlerle birlikte çok verimli bir eğitim öğretim dönemi geçirdik. Sizler öyle bir iklim oluşturdunuz ki hem akademik anlamda hem kültürel faaliyetlerde, bilimden sanata her kulvarda ciddi başarı öyküleri kaydettik. Sosyal faaliyetlerimizle, Tübitak, Teknofest gibi ulusal çaptaki yarışmalarda elde edilen başarılarla anılan bir eğitim şehri olduk. Yaptığımız onarım çalışmaları yeni açılan okullarımız, iyileştirdiğimiz ve güçlendirdiğimiz mekânlarımızla yatırımlar yönünde de tarihi bir yıl oldu

             "Ve Dokunmadığımız Okul Kalmadı."

          Sınai Mülkiyet'te tescillenmiş ürün sayımız 22'den 400'e yükseldi, Mesleki Eğitim'de Sayın Cumhurbaşkanımızın hedeflediği seviyede çırak ve usta sayımızla hem istihdam hem de ekonomik olarak öğrenci ve velilerimize katkı sunduk. Bu başarılar büyük eğitim ailemizin başarılarıdır. Sizden gelen dönütler ve sizlerin ortaya koyduğu çaba ile hedeflerimizi büyütmeye ve şehrimizin çocuklarını gurur duyduğumuz başarılarda alkışlamaya birlikte devam edeceğiz. Okursuz Kütüphane Kalmasın Projemizi sınırların dışında da duyurmayı sizlerin gayreti ile başardık. Kütüphanesiz okulumuz kalmadı ve şehrimizin çocukları artık hayata kitaplarla bakıyor. Veli Akademimiz ile velilerimiz tarafından belirlenen konularda 14 Bin 2 Yüz 80 velimizi eğitime dahil ettik. Öğretmenlerimize yönelik Mesleki Eğitim seminerlerinde ve yine bünyemizde yürütülen gerek koro gerek tiyatro etkinliklerinde, öğretmenlerimizin gayretle ve hevesle bir araya geldiğini gördük.

            Bu anlamda tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim diyen Müdürümüz, ardından Sayın Valimiz ile birlikte Öğretmenler Odası'nda öğretmenlerle bir araya geldi.

27-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-202227-10-2022

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.