TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun Ara Tatil Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun Ara Tatil Mesajı

Sevgili Çocuklar ve Gençler;            

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ikinci ara tatili 11 Nisan'da başlıyor. Artık biraz dinlenme zamanı. Dinlenmenin de çalışmanın bir parçası olduğunu unutmadan bu kısa tatili çok güzel değerlendirin. Okullarınıza ara verdiğiniz bu kısa süreçte, hayat okuluna koşun. Hayata ve doğaya dokunun. Baharı hissedin, temiz havayı içinize doya doya çekin. Doğayı dinleyin ve ruhunuzu dinlendirin. Doğaya koşun, spor yapın.

Vücudu dinlendirmenin en doğru yolu, aklı dinlendirmektir. Zihninizi dinlendirmenin ise en güzel yolu kitap okumaktır. Tatilde kitaplarınız her zaman başucunuzda olsun, onları her daim baş tacınız yapın. Çünkü okudukça hayatı daha iyi tanıyacak, kendinizi anlayacak ve daha iyi ifade edeceksiniz. Unutmayın ki insan, kendini anlatabildiği sürece mutlu olur. Sizlere bu yolu kitaplarınız açacaktır, bu aydınlık yoldan hiçbir zaman ayrılmayın. Tatilde sevdiklerinizle bir araya gelin. Arkadaşlarınızla hoş sohbetler edin, eğlenin ve özlediğiniz, ara verdiğiniz güzel etkinliklere yeniden zaman ayırın. Sizleri bu kısa moladan sonra aynı azim ve istek ile tekrar okullarımızda görmek bizleri de mutlu edecektir. Bu haftayı önümüzdeki günlerde başarınızı ve azminizi arttırmak ve soluklanıp tazelenmek için güzel bir fırsata çevirin. Yuvanıza, okulunuza döndüğünüzde kaldığımız yerden aynı istek ve azim ile devam edeceğiz, unutmayın.

Kıymetli Velilerim,

Sizlerin de ara tatil dönemini gelişim ve dönüşüm için bir fırsat olarak göreceğinize inanıyorum. Bizler bu süreçte, öğretmenlerimizle birlikte ara tatil sonrası için hazırlıklarımızı yapıyor olacağız. Tüm gayretimiz her şeyin en iyisini hak eden geleceğimiz, umudumuz yavrularımızın daha iyi bir eğitime sahip olması için.

Bu inançla birlikte gelişim ve öğrenmenin devam ettiği, yaparak - yaşayarak yeni beceriler kazandığınız bir ara tatil geçirmenizi diliyor, günlerinizin mutlu ve verimli geçmesi ve ara tatilin ardından tekrar okullarımızda birlikte olmayı temenni ediyorum

Hepiniz ailenizin, doğanın ve kitapların içinde olun, sağlıcakla ve hoşça kalın.

 

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.