TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız; huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşlarıdır. Onların, her zaman ailesine ve topluma önemli katkılar sağlaması ve hayatın her alanında etkin bir şekilde yer alması bizleri sevindirmektedir.

Türk Kadını, kurulan ilk Türk Devleti'nden bu yana, devletin kuruluşunda ve yönetiminde daima erkeğin yanında yer alıp gereken saygıyı görmüştür. Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk Kadını, tarih boyu olduğu gibi toplumsal yaşamda değer gördüğü yerini almıştır.

Kadınlara verilen değer, uygar toplum olmanın en önemli göstergesidir. Hayatın her alanında fedakârlığın ve duyarlılığın sembolü olan kadınlarımız, yetiştirdikleri nesillerle de geleceğin şekillenmesinde önemli rol oynamaktadır. Kadınlar, hakikat bahçelerinin şeref dolu bahçıvanlarıdır. Bu kelimenin büyüklüğünün tarifi mümkün değildir. Kadın, dünyanın özüdür. Özü gülmeyenin yüzü gülmez. Bu yüzden 'Cennet' anaların ayakları altındadır. Onlar fedakârlığın abideleridir.

Bu duygu ve düşünceler ile başta şehit ve gazi yakını kadınlarımız olmak üzere sevginin, fedakârlığın, asaletin sembolü olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.