TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. Yıl Dönümü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. Yıl Dönümü Mesajı

26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde sonuçlanan Aziz Milletimizin de azmi ile eşsiz bir zafer olan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna devam etmiştir. Türk'ün "Ateşten Gömlek" giydiği bu var olma mücadelesinde Yüce Türk milleti topuyla, tüfeğiyle, kanıyla bayraklaştırmak istediği bağımsızlığı, karşısındaki güce rağmen, yılmadan ve fedakârca kazanmıştır.

 

30 Ağustos 1922 tarihi, bağımsızlık ve yurt aşkıyla şahlanan Türk Ulusu'nun Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde Kurtuluş Savaşı'nı kazandığı, Sevr Antlaşması'nı parçaladığı ve Cumhuriyet'in temeline ilk harcı koyduğu gündür. Bu zafer, önemli bir askeri başarı olmasının yanında milletimizin sarsılmaz azminin, sahip olduğu üstün iradenin, vatan ve millet sevgisinin, eşsiz kahramanlığın, güçlü birlik ve beraberliğin de unutulmaz sembolüdür.

 

Bilinmelidir ki; bundan 100 yıl önce olduğu gibi bugün de; bütünlüğümüzü, huzurumuzu ve güvenliğimizi hedef alan tüm güçlere karşı sadece cephede değil güçlü eğitim ordusu ve iyi yetişmiş bir nesil ile kararlılıkla çalışmaya ve ülkemizi daha da güzel yarınlara ulaştırmaya devam edeceğiz.

 

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, vatanımız uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi ve hayatta olmayan gazilerimizi rahmetle anıyor; hayattaki gazilerimize esenlikler diliyor; Aziz Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.