TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU'NUN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI 

          Asırlar boyunca bağımsız olarak yaşamış yüce Türk Milleti'nin yeniden dirilişinin simgesi olan Cumhuriyetimizin 99. yıl dönümüne hep birlikte ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz.

        Cumhuriyet; Türk Milleti'nin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, eşsiz vatan sevgisinin ve vazgeçilmez bağımsızlık iradesinin en güzel eseridir. Ezelden beridir hür yaşamış Türk Milleti Kurtuluş Savaşı'nı bu irade ile kazanmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük eserim dediği Cumhuriyet, geleceğimizin de en büyük güvencesidir.  

         99 yıl önce zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimiz, bu güne gelindiğinde çok önemli gelişmeler ile gücüne güç katmakta, aziz milletimizin yarınlara daha umutla bakmasına ve hedeflerine daha kararlı adımlarla yürümesine vesile olmaktadır. Cumhuriyetimiz bizlere, bu vatan uğruna canlarını seve seve verenlerin, onları bu anlayışla yetiştiren fedakâr ana, baba ve öğretmenlerin emanetidir. Bize düşense, emanete sahip çıkmak, geleceğin inşasında geçmişten ders almak, çok ama çok çalışmaktır. 

        Trabzon Eğitim Ailesi olarak 99 yıl önce elde ettiğimiz ve bizlere, bizden sonraki nesillere aktarmamız için emanet edilen Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmaktayız. Daha güçlü yarınlara yılmadan çalışarak Cumhuriyetimizi bugün olduğu gibi gelecek yüzyıllara da güçlü ve emin adımlarla taşıyacağız.

        Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 99. yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla, vatanın savunması ve bölünmez bütünlüğü için görevleri başında kaybettiğimiz tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, Büyük Türk Milleti'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.