TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

SİZİN İÇİN ÇALIŞIRKEN DİNLENDİK, SİZ YOKKEN YORULACAĞIZ
Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi Yıl Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerim,

Sevgi, sevilen için her gün yeniden üretildiği nispette kıymetlidir. Sevgi cümlede değil, eylemde yerleşiktir. Bugün onun için daha başka ne yapabilir, onun yaşam alanını nelerle donatabilirim sorusuyla değerlidir.

Bizler her güne, bu soruya cevaplar bulmak için başladık. Nerede bir değer varsa onu sizin adınızın yanına eklemek için, elimizde olanı olmayanı sorguladık.  Mesafeleri önemsemeden, yanınızı yönümüz yaptık.  Yorulmadık çünkü insan, zihninde kıymetlileri oldukça zindeydi.

Bu tatili sizler fazlasıyla hak ettiniz. Zorlu şartlar altında hayalleriniz için direndiniz. Tedirgin ve kaygılı günlerde birbirinize inançla umutla kilitlendiniz. Hepiniz şahane birer hikâye kahramanıydınız.

Şimdi doğaya karışmanın, başka hikâyelere yol olmanın zamanı.  

Bol bol hayal kurun. Dış dünyanın kapıları size,  düş dünyanızın büyüklüğünce açılacak unutmayın. O kapılarda ellerinizden tutanın kitaplar olacağı inancınızı süsleyin. Başka ülkelere, başka dostlara bambaşka gerçeklere kitaplarla erişeceğimizi her fırsatta birlikte konuştuk, hatırlayın.

Büyüklerinizle, sevdiklerinizle, toprakla, denizle karışın. Kendinizle sıkça vakit geçirin. Sizleri yepyeni başlangıçlar ve taptaze enerjilerle bekliyor olacağız.

Değerli Öğretmenlerim,

Çocuklarımız için dilediğimiz her güzelliğin giriş, gelişme ve sonucunda sizler varsınız. Sizler bu hikâyenin en seçkin kalem tutanlarısınız. Başarılarınıza ve emeğinize yaslanan yüzlerce çocuğun diliyle sizlere teşekkür ederim.

Sevgili Velilerim,

Eğitim ailemizin mutfağında ve her alanında sizlerden güç aldık. Aynı çocukları aynı sevdayla kucakladık. Emanetlerinizi şimdi de bizler sizlere emanet ediyoruz. Hepinize gayretleriniz ve bize gösterdiğiniz samimi güven için teşekkür ederim.

Eğitim ailesi, birbirini tamamlayan ve ülkesinin geleceği için takvimlerden bağımsız çabalayan bir ailedir. Aynı duyguyu ruhunda taşıyanların birlikteliğiyle hepinize iyi tatiller diliyorum.

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.