TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Çanakkale, tarihi şan ve şerefle dolu milletimizin dünyada eşi benzeri görülmemiş mücadeleler sonucu kahramanlık destanı yazdığı kutsal vatan toprağıdır. Çanakkale Zaferi, dünyayı hayrette bırakan gerçek bir iman ve eşsiz bir kahramanlık destanıdır. Bugün vatan ve bağımsızlık aşkıyla, tarihe altın harflerle nakşedilen destansı mücadelenin, Çanakkale Zaferi'nin 107. yıl dönümüne ulaşmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Tarihi şanlı zaferlerle dolu, en zayıf anında bile 'Çanakkale Geçilmez' dedirten bir inancın mirasçısı olan Aziz Milletimizin var olma mücadelesi olan Çanakkale; Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un " Vurulup tertemiz alnından, uzanmış yatıyor, Bir hilal uğruna, ya Rab, ne güneşler batıyor!" dizelerinde anlatılan kutsal mücadelenin yaşandığı yerdir.           

Bizler, "Çanakkale Geçilmez" sözünü tarihe yazdıran kahraman şehitlerimizden ve dünyaya meydan okuyan, dönemin en modern ordularını dize getiren atalarımızdan ilham ve kuvvet alarak her daim ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltme gayreti içinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle istiklalimizin dönüm noktası olan Çanakkale Zaferi'nin 107'nci yıl dönümünde Çanakkale'de tarih yazarak bu vatanı bize armağan eden Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere; tüm aziz şehitlerimizi sonsuz rahmet ve minnet, gazilerimizi şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum.

 

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.