TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı

Aziz milletimiz, 15 Temmuz 2016 gecesi bağımsızlığımıza ve birliğimize karşı düzenlenen hain darbe girişiminde özgürlüğe bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykırmış ve bir kez daha kahramanlık destanı yazmıştır.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında kalmayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Milli şairimiz Akif'in de dizelerinde dediği gibi adeta kükremiş sel misali önüne çıkan tüm esareti yıkıp geçmiştir. Büyük Türk Milleti; nereden gelirse gelsin açıkça veya haince yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuz'da olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir.

Kurulduğu günden itibaren daima büyüyen, gelişen ülkemiz; dünyanın gelişmiş ülkeleri içindeki yerini almak için doğru, emin ve kararlı adımlarla yürümektedir. Bizi hedeflerimizden alıkoymak,  milli birlik ve beraberliğimizi yıkmak, demokrasimizi yok etmek isteyen şer odakları her zaman olacaktır.  Ancak şanlı tarihi kahramanlık destanlarıyla dolu olan Aziz Türk Milleti, ülkemizin güvenliğine, birlik ve beraberliğine, milli iradesine yöneltilen her türlü girişime dün olduğu gibi, bugün ve yarın da asla izin vermeyecektir. Milletimiz, 15 Temmuz gecesinde de yeri geldiğinde bir kez daha kahramanlık destanı yazarak vatanını ne pahasına olursa olsun koruyacağını ve bu uğurda  gözünü kırpmadan gazi ve şehit olabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. 

Geleceğimizin Teminatı Kıymetli Gençler;

Tarihin her döneminde olduğu gibi, bundan sonra da tek yürek olmayı başarmak, bu ülkenin gençleri olarak vatanınıza, milletinize, bayrağınıza, devletinize sahip çıkmak zorunda olduğunuzu her daim hatırlayınız. Eğitim ordusu olarak bizler de darbe girişimini fiilen yürütenleri, arka planda onları yönetenleri ve darbecilere destek olanları asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde ebediyete uğurladığımız şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle yâd ediyor,  tüm şehitlerimizin ailelerine sabırlar, gazilerimize sağlık ve huzur diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.