TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Mesajı

Savaşa, mücadeleye en güçlü silah olan kalemiyle katılan, askere "Millet arkanızda, Allah yanınızda, kuvvet sizde!" diyerek güç veren şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un eşsiz eseri olan İstiklal Marşımız, Aziz Milletimizin özgürlüğü ve vatanı uğrunda verdiği var olma mücadelesini anlatan en kıymetli dizelerdir.

Bugün bu kıymetli eserin 101. yıl dönümünü kutlamanın onuru ve gururunu yaşamaktayız.

 "Sahipsiz olan vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır." mısraları ile "Asım Nesli" dediği gençliğe seslenerek "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diye ettiği duayı, istiklalimizi kazanmak için ne büyük fedakârlıklar verdiğimizi, Türk gençliğinin hafızasında her daim canlı tutması gerekmektedir.

Yüreği vatan ve istiklal sevgisiyle dolu büyük şair ve düşünce adamı Mehmet Akif ERSOY'un "Benim millete karşı en kıymetli hediyem" dediği İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıl dönümünü kutluyor ve Mehmet Akif'i hürmet, minnet ve rahmetle anıyor, saygılarımı sunuyorum" 

 

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.