TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU'nun 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Gücünü halkın desteğinden alan, kamuoyunun haber alma hakkını sağlayan basın; önemli ve etkin bir denetim unsuru olması dolayısıyla, demokrasinin temel unsurlarından biridir. Gazetecilik, vatandaşları aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlar altında ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu gelişen olaylar karşısında aydınlatırken diğer taraftan da vatandaşımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getirmektedir.

Günümüzde teknolojide yaşanan yenilikler, yazılı ve görsel basının yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medyanın etki alanını genişletmiştir. İletişim teknolojilerindeki bu ilerlemelerle birlikte insanlar, tüm dünyadaki gelişmelere daha hızlı ulaşabilir duruma gelmiş ve basın her zamankinden daha etkin bir konuma ulaşmıştır. Bu durum medyaya çok büyük görev ve sorumluluk yüklemiş, doğru ve tarafsız habercilik anlayışını her zamankinden daha önemli hale getirmiştir.

Gelişen ve sürekli bir değişim içinde olan dünyamızda çocuklarımızın bu gelişmelerden geri kalmaması ve teknolojiyi, medyayı doğru okuması da biz eğitimcilerin önemli görevlerinden biridir. Gazetecilerimiz her alanda bizleri dünya ile iletişim halinde tutarken özellikle biz eğitimcilerin de öğrencilerimize medya okur-yazarlığını doğru ve etkili yapabilmeleri için yol gösterici ve örnek davranışlar içinde bulunmamız gerekmektedir.

Bu vesile ile basına gönül vermiş, bu yolda emek sarf eden tüm basın çalışanlarımızın haklarını düzenleyen yasanın yürürlüğe girişinin yıl dönümü olan Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, tüm gazetecilerimizin Gazeteci Meslek Etik İlkeleri sorumluluk bilinci içinde yayınlarını başarıyla sürdürmelerini diliyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU

İl Milli Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.