TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı

Atatürk'ün hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıklarını ve kazandırmak istediklerini doğru anlamak ve gelecek nesillere doğru aktarmak bakımından 10 Kasımların önemi büyüktür.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Biz eğitimciler olarak, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığımız devletimizi, çalışarak daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığı içindeyiz. Ülkemizi her alanda olduğu gibi eğitimde de  güçlü, etkin, uluslararası alanlara söz sahibi bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk'ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanmaktayız.

 Bizlere bağımsız bir millet olarak yaşama azmi ve onuru kazandıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü minnet ve özlemle andığımız bu günde onun Türk milletine olan inancını ve güvenini kendimize rehber edinmekteyiz. O'nun milletimize bıraktığı en büyük miras, her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı hedefleyen, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, bağımsız Türkiye'dir. Bu mirasa sahip çıkmak, ülkemizi aklın ve bilimin rehberliğinde geleceğe taşımak, tüm eğitim ailesinin en önemli vazifesidir. Bu bilinçle yılmadan, yorulmadan üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmekteyiz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Türk Gençliği, ecdadını tanıdıkça kendinde daha büyük işler yapma kuvvetini bulacaktır." ifadesi doğrultusunda gençlerimize, tarihimizi ve değerlerimizi iyi öğretmeye, onları geleceğe hazırlamaya tüm gücümüzle devam etmekteyiz. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin de aynı şuur ve inançla, ülkemizi koruyup geliştireceğine inancımız sonsuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde İstiklal Savaşımızın Başkumandanı ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi rahmet; gazilerimizi de minnet ve şükran duygularımla bir kez daha anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

        

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.