TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursları'nın Açılış Programına Katıldı

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursları'nın Açılış Programına Katıldı

 

Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Trabzon BEGEP Hizmet içi Eğitim Kursları'nın Açılış Programına Katıldı

Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) Hizmet içi Eğitim Programı'nın açılış toplantısı,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu' nun katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Bakanlığımız; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ortak finansmanıyla Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 2019 yılının Ağustos ayından bu yana yürütülmekte olan Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında 5000 öğretmenin faydalanacağı Hizmet İçi Eğitimlerin (HİE) Trabzon programının ilki 17-21 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.  Eğitimlere rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar, özel eğitim ve örgün eğitim verilen okullarda ve Rehberlik Araştırma Merkezleri'nde görev yapan öğretmenler olmak üzere Trabzon'dan toplam 88 öğretmenimiz eğitimlere katıldı.

Eğitim başlıkları 81 il düzeyinde gerçekleşen "Eğitim İhtiyaç Analizi" sonucunda belirlenmiştir. Eğitim ihtiyaç analizi kapsamında Türkiye'de kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamaları kapsamında Türkiye'de örgün eğitim yapan 7337 kamu okullarında çalışan toplam 39331 idareci ve öğretmenden veri alınmıştır. Alınan ihtiyaçlar değerlendirilerek 10 farklı alanda hizmet içi eğitim programları ve içerikleri hazırlanmıştır. Öğretmenlerin deneyimlerini meslektaşlarıyla tartışarak hem teorik hem de uygulama düzeyinde gelişmelerini sağlayacak olan eğitimlerin kaynaştırma/ bütünleştirme yoluyla eğitim uygulamalarının niteliğinin geliştirilmesine önemli katkı sağlayacağı düşünülmektedir.

İlimizde yapılacak kurslarda Eğitim Yöneticisi olarak Sayın Daire Başkanımız Fatih Paça, Müdür Yardımcımız Fatma Zehra Aydın, Görevli Öğretmen Handan Vural ve Okan Kılıç görev yapacaklardır.

Trabzon programında 4 grupta 88 öğretmenin katılımı ile aşağıda yer alan başlıkta hizmet içi eğitim programı düzenlenmesi planlanmaktadır:

Örgün eğitim kurumlarının her tür ve kademesinde, Bilim ve Sanat Merkezleri'nde (BI?LSEM) ve Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde (RAM) görev yapan personel, öğretmen, idareciler, konuyla ilgili çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları ve ailelerden oluşmaktadır.

Proje; Ankara, Adana, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Samsun ve Trabzon olmak üzere 12 pilot ilde yürütülmektedir.

17-10-202217-10-202217-10-202217-10-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.