TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU; ŞAİR/ ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI MUSTAFA RUHİ ŞİRİN İLE OF'TA KİTAP VE KÜTÜPHANE ETKİNLİKLERİNE KATILDI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU; ŞAİR/ ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI MUSTAFA RUHİ ŞİRİN İLE OF'TA KİTAP VE KÜTÜPHANE ETKİNLİKLERİNE KATILDI

 

 

 

            Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, bugün Of İsmail Yıldırım İlkokulunda Sıfır Atık Projesi kapsamında okulun öğrenci ve öğretmenleri tarafından düzenlenen Sıfır Atık Defilesi gösterisine katıldı.

            Müdürümüz; Çocuk Vakfı Başkanı, Şair ve Çocuk Edebiyatı Yazarı Mustafa Ruhi Şirin ile etkinliklere katıldı.

            Of İsmail Yıldırım İlkokulunda Sıfır Atık Projesi kapsamında oluşturulan Sıfır Atık Kütüphanesi'nin açılışı Müdürümüz ve Mustafa Ruhi Şirin tarafından yapıldı. Burada öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Müdürümüz ile Mustafa Ruhi Şirin; onlarla kitaplar üzerine sohbet ettiler.

            Mustafa Ruhi Şirin ve Okuma Kültürü Etkinliği   

            Of 28 Şubat İlkokuluna davet edilen Mustafa Ruhi Şirin, burada kitap kültürü üzerine öğrencilerle sohbet ettiler. Ayrıca Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun ilimizde başlatmış oldukları "Okursuz Kütüphane Kalmasın" projesi hakkında bilgi alan yazar, projeye çok ilgi gösterdi ve kendisinin de bu çok güzel ve anlamlı projede aktif olarak görev alabileceğini belirtti.

            Görsellerle Deyimler ve Atasözleri Sergisi

            Of 28 Şubat İlkokulu 2. sınıf öğrencilerinin hazırladıkları Deyimler ve Atasözlerini görsellerle desteklemek amacıyla hazırladıkları resim sergisine katıldılar. Sergideki çalışmaları inceleyen Müdürümüz, çalışmalarından dolayı tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek okuldan ayrıldı.

            Mustafa Ruhi Şirin Kimdir? 

            Çocuk Vakfı Kurucusu ve Şair/Çocuk Edebiyatı Yazarı

            1955 yılında Trabzon'un Of ilçesi Uğurlu köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, Maçka ve Ahlat'ta okudu. Ortaokul ve lise öğrenimini Of Ortaokulu ve Of Lisesi'nde tamamladı. A.İ.T.İ.A. Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu Radyo ve Televizyon Program Uzmanlığı bölümünden (1978) mezun oldu. 1977'de TRT'de göreve başladı. Özellikle radyo yayıncılığı olmak üzere kendi alanında uzmanlaştı. Bu kurum için 2003 yılında üç defa atanacak Genel Müdür adayı olarak seçildi. Emekliye ayrıldığı 2011 yılına kadar İstanbul Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi'nde İletişim ve Çocuk Edebiyatı dersleri verdi.

 

13-06-202213-06-202213-06-202213-06-202213-06-202213-06-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.