TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar ile Bir Araya Geldi

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU, Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlar ile Bir Araya Geldi

Müdürümüz Hüseyin Burak FETTAHOĞLU,  Ortahisar ilçemizdeki okul ve kurumlarımızda görevli rehber öğretmen/psikolojik danışmanlar ile Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Müdürlüğümüz Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Şubesi'nden sorumlu Müdür Yardımcısı Fatma Zehra AYDIN, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil KARAKAŞ, Müdürlüğümüz Şube Müdürleri Serkan HARPUT ve Abdullah Yıldırım'ın  da katıldığı toplantıda veli, öğretmen ve öğrenci iş birliğinin önemi üzerinde durularak rehber öğretmenlerin bu konuda önemli bir rol oynadığı ifade edildi. Bu durumun öğrencilerin ve okullarımızın başarısını olumlu yönde etkileyeceği de belirtildi. Özellikle okullarımızdaki dezavantajlı öğrencilerimizle yakinen ilgilenilmesi gerektiği ve bu öğrencilerimizin aileleri ile de sürekli irtibat halinde olunmasının önemi ve avantajları hakkında bilgi aktarıldı. Pansiyonlarımızdaki öğrencilerimizin ailelerinden uzakta olmalarının psikolojileri üzerindeki etkileri ve mesleki rehberlik kapsamında öğrencilerimizin bir üst kuruma yönlendirilmede öğrenci ve velilere yönelik yapılacak faaliyetlerin önemi üzerinde duruldu.

Toplantıda Okul Rehberlik Hizmetler Yıllık Çalışma Programı'nda yer alan Bakanlıkça belirlenen genel hedef (Psikolojik Sağlamlık), yerel hedef (Bilinçli İnternet Kullanımı) ve okullarımızın belirlediği özel hedefler doğrultusunda yürütülecek çalışmaların aksamadan yürütülmesinin önemi üzerinde de duruldu.

Rehber öğretmen/ psikolojik danışmanların görüş ve önerilerinin de görüşüldüğü son derece verimli geçen toplantı en kısa zamanda tekrar bir araya gelinmesi temennisiyle sona erdi.   

13-01-202213-01-202213-01-202213-01-2022

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.