TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU' NUN TRABZON'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 104. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU' NUN TRABZON'UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 104. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Türk milleti, tarih boyunca istiklal ve hürriyetini korumak için pek çok çetin mücadeleden geçmiştir. Milli mücadele yılları da bu imtihanın en zor şartlarda verildiği dönemdir. Kurtuluş Savaşı'nın başlatılması ve zaferle sonuçlandırılmasında Trabzon ve Trabzon halkı da üzerine düşeni layıkıyla yerine getirmiştir. 

Geçmişten günümüze pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, Sultan Mehmet Han'ın fethiyle birlikte coğrafyamızın önde gelen ticaret ve kültür merkezlerinden biri haline gelmiş, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığım zaman bana kalp gücü veren yurttaşlarımın ilk safında Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım, dediği güzel şehrimiz Trabzon'un, düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü gururla yaşamaktayız. 

Bir asır önce, vatanı ve milleti uğruna, şanlı bayrağımızı ve istiklalimizi korumak adına gerektiğinde gözünü kırpmadan canını veren Trabzon halkı, içeriden veya dışarıdan, dirliğine, birliğine, kutsallarına el uzatan her türlü düşmana karşı onurlu duruşundan hiçbir zaman taviz vermemiş, bu kararlılığı ve mücadele ruhuyla da 'Anadolu'nun birleştirici gücü' sıfatını fazlasıyla hak etmiştir.  

Bu duygu ve düşünceler ile Trabzon'umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü kutluyor; işgale direnen, kurtuluş mücadelesi veren başta fedakâr ve cefakâr Trabzon halkının ardından İstiklal Harbi'nin tüm kahramanları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yâd ediyorum.

 

Hüseyin Burak FETTAHOĞLU 

İl Millî Eğitim Müdürü

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.